Przepisy Brokuły w serowym sosie z serka topionego

Składniki

1 brokuł lub 1 opakowanie mrożonego brokuła

200 g serka topionego

100 ml białego wytrawnego wina

50 ml śmietanki 30%

2 ząbki czosnku

1 łyżka masła

płatki migdałów do posypania

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Brokuła umyj pod bieżącą wodą, poodcinaj różyczki od nóżki. Większe różyczki podziel na mniejsze. Nogę obierz ze skórki i pokrój w większą kostkę. Zagotuj wodę, wsyp sól, wrzuć brokuła i wyjmij go w momencie, kiedy woda ponownie się zagotuje. Odcedź i przykryj.

W międzyczasie roztop serek topiony na patelni z łyżką masła i winem – gotuj na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU ok. 8 min. Następnie wlej śmietankę, zmiażdżone ząbki czosnku sól i pieprz.

Poukładaj różyczki brokułów na talerzach i polej każdą gorącym sosem. Na końcu posyp danie płatkami migdałowymi.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8