Przepisy Brokuły w cieście

Składniki

1 główka brokuła (średnia)
100 g mąki pszennej
100 g mąki kukurydzianej
2 łyżeczki soli
½ łyżeczki cynamonu mielonego
½ łyżeczki pieprzu cayenne
1 łyżeczka kolendry mielonej
1 łyżeczka kminku mielonego
1 łyżeczka kurkumy
1 szklanka masła klarowanego (lub oleju do smażenia)
200 ml wody (bardzo zimnej)

Opis

Obie mąki wymieszaj z zimną wodą, tak aby zostały grudki. Dodaj sól i wszystkie przyprawy, następnie wymieszaj. Brokuły umyj i podziel na mniejsze różyczki, trzonki ponacinaj głęboko, na krzyż, aby szybciej się gotowały. Wrzuć brokuły do gotującej się wody na około 5 minut. Po tym czasie przelej zimną wodą, odsącz i osusz.

W garnku rozgrzej olej lub masło klarowane PORADA KONTEKSTOWA - KLAROWANIE. Brokuły obtocz z każdej strony w cieście i smaż na rozgrzanym oleju. Temperatura tłuszczu będzie odpowiednia wtedy, kiedy wpuszczona do rozgrzanego tłuszczu kropla ciasta natychmiast wypłynie na wierzch, nie paląc się, tylko lekko skwiercząc. Smaż brokuły do jasnobrązowego koloru. Następnie odsącz na sitku z nadmiaru tłuszczu. Podawaj z ulubionymi sosami, np. ze słodko-kwaśnym lub czosnkowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 22.10-28.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8