Przepisy Borowiki w marynacie z octem balsamico

Składniki

400 g borowików

50 ml octu białego balsamico 

100 ml wody 

20 g cukru 

1 łyżeczka soli 

5 pomidorków koktajlowych 

5 cebulek szalotek 

1 gałązka rozmarynu 

2 ziarna ziela angielskiego 

40 g marchwi 

2 liście laurowe

Opis

Grzyby oczyść z ewentualnych liści, igieł i innych widocznych zabrudzeń. Przemyj z piasku mokrą ściereczką tylko wierzch kapeluszy i nóżki. Jeśli grzyby są duże, pokrój je na mniejsze kawałki. Warto do tej potrawy wybrać średniej wielkości borowiki. 

Obierz cebulę i marchew. Pokrój w plasterki. W garnku zagotuj ocet, wodę cukier i sól. Jak tylko się zagotują, dodaj liść laurowy, cebulki, zioła i ziarna ziela angielskiego. Do słoików wlej trochę tej marynaty – ok. 1 cm na dno słoika. Poukładaj grzyby na przemian z cebulkami i pomidorkami. Zalej resztą marynaty i zakręć słoiki. 

Wstaw na ogień szeroki garnek do pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA grzybów. Na dno połóż kuchenną ściereczkę, poukładaj słoiki i zalej wodą do 3/4 ich wysokości. Gotuj powoli. Pasteryzacja optymalnie trwa 1 godz. od zagotowania się wody. Jak tylko w słoiczkach zaczną być widoczne pęcherzyki powietrza, oznacza to, że słoiki należy gotować jeszcze ok. 15 min. Wtedy będziesz mieć pewność, że grzyby są dobrze zabezpieczone. Przechowuj je w chłodnym i zacienionym miejscu. Tak przygotowane borowiki są idealne do pieczonych pasztetów i domowych wędlin.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4