Przepisy Boczek faszerowany chrzanem i śliwkami

Składniki

1 ½ kg boczku surowego

100 g chrzanu

150 g śliwek suszonych

2 ząbki czosnku

1 łyżeczka papryki czerwonej w proszku

4 owoce jałowca

1 ½ łyżki bułki tartej

1 łyżka majeranku

30 ml oliwy

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Dokładnie w połowie grubości przetnij mięso od szerszej strony na dwie połowy, ale nie docinaj do końca – chodzi o rozcięcie boczku na dwa cieńsze płaty. Rozłóż rozcięte mięso i ponownie od połowy rozetnij w połowie grubości na kolejny płat. Takie rozcięcie pozwoli uzyskać roladę z ładnym równomiernym rozłożenie mięsa i tłuszczu, co zapewni soczystość całej rolady.

Mięso przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Rozgnieć ząbki czosnku i wetrzyj w mięso. Posyp z góry papryką. Zwiń boczek w roladę i dociśnij. Następnie rozwiń i nałóż obficie chrzan oraz śliwki. Posyp po wierzchu bułką tartą. Ponownie zroluj boczek, zwiąż dookoła nicią kuchenną.

Piekarnik rozgrzej do temperatury 170˚. Mięso przełóż do formy i wstaw do pieczenia. Jak tylko boczek się zrumieni wlej na dno formy ok. 0,5 l wody. Piecz boczek przez kolejne 1,5 godziny, kontrolując ilość płynu, aby utrzymać wysoką wilgotność podczas pieczenia. Na koniec wyłącz piekarnik i wyjmij boczek. Zostaw go w sosie do całkowitego wystygnięcia. Przełóż do lodówki na min. 12 godzin. Po tym czasie odsznuruj i pokrój w plasterki. Rozłóż dekoracyjnie na desce lub półmisku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8