Przepisy Bliny

Składniki

Zaczyn:

30 g drożdży

1/2 szkl. mleka

2 łyżki cukru

1 łyżka mąki

Ciasto:

1/2 kg mąki

1 i 1/2 szkl. mleka

2 jajka

1/2 szklanki śmietany

3 łyżki masła

olej do smażenia

Opis

Przygotuj zaczyn: drożdże rozetrzyj z letnim mlekiem i cukrem, dodaj łyżkę mąki i wymieszaj. Następnie odstaw do wyrośnięcia w ciepłe miejsce pod przykryciem na ok. 30 min.

Przygotuj ciasto: kiedy zaczyn wyrośnie, dodaj go do mąki, żółtek, śmietany i masła. Z białek ubij na sztywno pianę i dodaj ją do ciasta. Wszystko delikatnie wymieszaj – ciasto powinno być gęste, jak śmietana. Ponownie odstaw pod przykryciem do wyrośnięcia na ok. 30 min. Kiedy ciasto wyrośnie, rozgrzej tłuszcz na patelni. Nakładaj łyżką porcję ciasta i smaż na dość silnym ogniu z obu stron na rumiano placuszki o średnicy 10 cm. Bliny trzymaj w ciepłym piekarniku, aby utrzymać ich temperaturę. Podawaj gorące z łososiem i kawiorem lub śmietaną czy na słodko z konfiturami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8