Przepisy Bliny z molekularnym kawiorem o smaku truskawek i szampana

Składniki

Na bliny:

50 g mąki pszennej

50 g mąki gryczanej

7-8 g suszonych drożdży

1 jajko

200 ml letniego mleka

1 łyżeczka soli

olej do smażenia

Na kawior:

75 ml szampana

75 ml syropu truskawkowego

1 łyżeczka agaru

Dodatkowo:

olej (około 1 szklanki, może być więcej)

200 ml gęstej, kwaśnej śmietany 18%

świeżo mielony pieprz

Opis

Olej potrzebny do przygotowania kawioru wkładamy do zamrażalnika na kilka godzin.

Mąkę pszenną, gryczaną, drożdże i sól mieszamy razem. Dodajemy jajko i stopniowo wlewamy mleko (mleko powinno mieć temperaturę około 40°C). Ciasto mieszamy, aż składniki się dokładnie połączą. Przykrywamy ciasto bawełnianą ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na około 1 godzinę.

Szampana i syrop truskawkowy przekładamy do rondelka. Dodajemy agar i zagotowujemy. Zdejmujemy z ognia i odrobinę studzimy (tylko tyle, by nie parzyło).

Wyjmujemy olej z zamrażalnika i przelewamy do małej miseczki. Przy pomocy dużej strzykawki lub kroplomierza nabieramy płyn i w formie kropelek wrzucamy wprost do lodowatego oleju (zadanie może wydawać się czasochłonne, ale szybko można wypracować sobie technikę i przyspieszyć cały proces – u mnie wystarczyło potrząsać strzykawką by kropelki same spadały). Gdy kawior będzie gotowy przecedzamy go przez sito i płuczemy delikatnie pod zimną wodą.

Na patelni rozgrzewamy olej. Nakładamy łyżką malutkie porcje ciasta i smażymy bliny z dwóch stron na złoto-brązowy kolor. Przekładamy je na talerz wyłożony papierowym ręcznikiem.

Na przestudzone bliny nakładamy odrobinę kwaśnej śmietany i trochę „kawioru”. Całość oprószamy pieprzem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
40 min.
Desery
2 3 4