Przepisy Bitki ze schabu

Składniki

½ kg schabu wieprzowego bez kości
2 ząbki czosnku
½ szklanki wody
1 łyżka oliwy z oliwek
1 liść laurowy
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Mięso umyj i pokrój w plastry o grubości ok. 1,5 cm. Każdy z nich rozbij lekko młotkiem z obu stron. Aby sok z mięsa nie pryskał, wsadź je do woreczka. Rozbite kawałki posyp solą i pieprzem z obu stron oraz natrzyj roztartym czosnkiem. Tak przygotowane mięso odłóż na ok. 1 godz. do lodówki.

Po tym czasie rozgrzej na patelni olej i przesmaż bitki na wolnym ogniu po ok. 6 min z każdej stron. Następnie zalej wszystkie wodą i gotuj przez 15 min pod przykryciem na małym ogniu. Dodaj listek laurowy i duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE dalej pod przykryciem na wolnym ogniu przez 1 godz. do momentu aż mięso będzie miękkie, delikatne, a tłuszcz oddzieli się od mięsa, tworząc sos.
Gotowe bitki podawaj z ziemniakami, ryżem lub samą sałatą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 1.10-7.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8