Przepisy Biszkopciki z wiśniami w syropie z kremem mascarpone

Składniki

​2 krążki biszkopta o średnicy ok. 23 cm

250 g serka mascarpone

125 ml śmietanki 30%

2 łyżki cukru

1 łyżeczka cukru pudru

Wiśnie:

300 g wiśni bez pestek

8 łyżek cukru

1 laska cynamonu

50 g posiekanych migdałów

Sposób przygotowania

1

Wydrylowane wiśnie zasyp cukrem i odstaw na ok. 4 godziny.

2

Po tym czasie dodaj do wiśni laskę cynamonu i zagotuj. Wiśnie wraz z cynamonem gotuj jeszcze przez ok. 3 minuty. Następnie wyciągnij wiśnie i cynamon, a pozostały w garnku sok zredukuj do gęstego syropu. Zdejmij garnek z syropem z ognia i wrzuć do niego wcześniej odcedzone wiśnie. Delikatnie wymieszaj całość. Tak przygotowane wiśnie nie nadają się do długiego przechowywania, najlepiej spożyj je w ciągu kilku dni, w międzyczasie przechowując je w lodówce.

3

Śmietanę wlej do wysokiego naczynia i dodaj łyżeczkę cukru pudru. Ubij na sztywną pianę. W osobnym naczyniu utrzyj mikserem serek mascarpone z dwoma łyżkami cukru. Połącz obydwie masy i delikatnie wymieszaj łyżką. Całość wstaw do lodówki na godzinę.

4

Z plastrów biszkopta powycinaj kółka o średnicy 5-6 cm. W połowie małych kółek powycinaj jeszcze mniejsze kółka. Pełne kółka posmaruj cienko masą i przykryj kółkami z dziurką. Do dziurki nałóż kilka wisienek i porcję kremu. Na wierzchu połóż znów kilka wiśni. Wierzch kremu przykryj czapeczką z biszkopta i posyp posiekanymi migdałami. Podawaj z listkiem mięty lub melisy.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8