Przepisy Bigos wigilijny

Składniki

400 g kapusty gotowanej

1 pomidor

200 g podgrzybków mrożonych

200 g borowików suszonych

2 cebule

1 jabłko

2 ząbki czosnku

1 łyżka pieprzu ziołowego

200 ml wina białego

50 g masła

przyprawy: sól, cukier, pieprz czarny

Opis

Kapustę wypłucz w zimnej wodzie. Odciśnij z nadmiaru wody i przełóż do garnka. Przypraw od razu solą i cukrem oraz wlej wino. Gotuj powoli przez ok. 20 minut.

W tym czasie zalej borowiki 300 ml wody i gotuj. Nadadzą one smak bigosowi. Cebulę i czosnek obierz, następnie pokrój drobno i podsmaż w szerokim rondlu na maśle. Przypraw całość solą, aby cebula szybciej zmiękła.

Do cebuli dodaj podgrzybki i smaż jeszcze, aż grzyby się zrumienią. Dodaj pokrojone borowiki i wlej połowę wody grzybowej. Następnie dodaj gotowaną kapustę i wymieszaj. Teraz przypraw bigos pieprzem ziołowym i dodaj pokrojone w kostkę jabłko. Jeśli chcesz mieć aromatyczny bigos, zostaw skórkę. Na końcu dodaj pokrojonego pomidora. Bigos przykryj pokrywką i pozostaw do duszenia PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE na ok. 1 godzinę. W czasie gotowania regularnie sprawdzaj poziom płynu – w miarę potrzeby, dolewaj pozostałą wodę z pieczenia. Podczas duszenia bigos nabierz ciemnego koloru od grzybów.

Pod koniec dopraw bigos solą i świeżo mielonym pieprzem i odstaw do ostygniecie. Bigos będzie smaczniejszy, gdy przed podaniem jeszcze raz go podgrzejesz. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8