Przepisy Bezowe jajko

Składniki

1 białko

33 g cukru

1/3 łyżeczki mąki ziemniaczanej

2 łyżki konfitury morelowej

szczypta soli

Sposób przygotowania

1

Białka posól i zacznij ubijać. Kiedy białka zaczną sztywnieć, dodaj cukier i miksuj do momentu, aż masa stanie się lśniąca. Dodaj mąkę i wymieszaj. Ubitych białek nie miksuj zbyt długo, bo opadną.

2

Masę wyłóż na papier do pieczenia formując w miarę regularne 2 okręgi. Wstaw bezy na 5 minut do nagrzanego do 180° piekarnika. Po tym czasie zmniejsz temp. do 130° i piecz bezy jeszcze przez półtorej godziny. Upieczone bezy wystudź w piekarniku z uchylonymi drzwiczkami.  

3

Przy pomocy kieliszka wytnij nożem w bezie równe i okrągłe zagłębienie. Konfiturę przetrzyj przez sitko i nałóż do bez tuż przed podaniem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8