Przepisy Bezowe duszki na ciasteczkach

Składniki

4 białka

200 g drobnego cukru (nie pudru)

1 łyżeczka soku z cytryny

1 łyżka mąki ziemniaczanej

300 g gotowego kremu budyniowego

16-20 okrągłych herbatników

barwnik spożywczy

Sposób przygotowania

1

Piekarnik nastaw na termoobieg na 90°. Białka wlej do wysokiej miski i zacznij ubijać.

2

Kiedy powstała piana zacznie sztywnieć, dodaj powoli cukier. Cały czas miksuj. Gdy masa stanie się lśniąca i gładka, dodaj jeszcze sok z cytryny i mąkę ziemniaczaną. Nie mieszaj już zbyt długo, bo masa opadnie.

3

Przełóż ubite białka do woreczka od szprycy bez końcówki. Na blaszkę wyłożoną papierem wyciskaj małe okrągłe kopczyki. Wstaw blachę z duszkami do nagrzanego piekarnika na 1 godz. Po godzinie zmniejsz temperaturę do 60° i susz jeszcze przez 2 godz. Na koniec wyłącz piekarnik zostawiając w nim bezy do całkowitego wystudzenia.

4

Herbatniki pokryj kremem budyniowym. Na każdym ciasteczku postaw bezowego duszka. Po wystudzeniu domaluj bezom oczy i buzie barwnikiem spożywczym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8