Przepisy Bezowe bałwanki

Składniki

4 białka

1 łyżka soku z cytryny

2 i ½ szklanki cukru pudru

1 płaska łyżeczka mąki ziemniaczanej

Dekoracja:

mazaki cukrowe

perełki cukrowe

lukier gotowy do przyklejania elementów

serduszka z czekolady

Opis

Białka ubij na sztywną pianę z sokiem cytrynowym, dodając stopniowo po jednej łyżce cukru pudru (najlepiej przesianego przez sitko). Następnie delikatnie wymieszaj całość z mąką ziemniaczaną.

Płaską blachę wyłóż papierem do pieczenia i kładź dekoratorem cukierniczym z ozdobną wkładką (lub łyżką) małe bezy od największej do najmniejszej, formując bałwanki (kulki muszą stykać się krawędziami).

Susz bałwanki w piekarniki rozgrzanym do temperatury 120 - 140° przez ok. 40 min. Po wyschnięciu delikatnie zrób w najmniejszych kulkach dziurki przy pomocy igły i zrób zawieszki przewlekając przez dziurki nitki.

Za pomocą mazaków cukrowych domaluj bałwankowi buźkę i szaliczek oraz guziczki. Na lukier przyklej bałwankowi białe serduszko z czekolady i niebieskie perełki cukrowe w miejsce oczu.

Składniki na ok. 10 - 15 bałwanków.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4