Przepisy Bezowe bałwanki

Składniki

4 białka

1 łyżka soku z cytryny

2 i ½ szklanki cukru pudru

1 płaska łyżeczka mąki ziemniaczanej

Dekoracja:

mazaki cukrowe

perełki cukrowe

lukier gotowy do przyklejania elementów

serduszka z czekolady

Opis

Białka ubij na sztywną pianę z sokiem cytrynowym, dodając stopniowo po jednej łyżce cukru pudru (najlepiej przesianego przez sitko). Następnie delikatnie wymieszaj całość z mąką ziemniaczaną.

Płaską blachę wyłóż papierem do pieczenia i kładź dekoratorem cukierniczym z ozdobną wkładką (lub łyżką) małe bezy od największej do najmniejszej, formując bałwanki (kulki muszą stykać się krawędziami).

Susz bałwanki w piekarniki rozgrzanym do temperatury 120 - 140° przez ok. 40 min. Po wyschnięciu delikatnie zrób w najmniejszych kulkach dziurki przy pomocy igły i zrób zawieszki przewlekając przez dziurki nitki.

Za pomocą mazaków cukrowych domaluj bałwankowi buźkę i szaliczek oraz guziczki. Na lukier przyklej bałwankowi białe serduszko z czekolady i niebieskie perełki cukrowe w miejsce oczu.

Składniki na ok. 10 - 15 bałwanków.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8