Przepisy Batoniki z musli

Składniki

350 g musli zbożowych z owocami

50 g płatków owsianych błyskawicznych

100 g miodu

50 g cukru

50 g masła

50 g rodzynek

1 op. cukru waniliowego

50 g moreli

300 ml mleka zimnego 2%

Opis

W rondlu rozgrzej cukier na lekki, jasny karmel, dodaj powoli kawałki masła oraz cukier waniliowy. Dzięki karmelowi batoniki będą chrupiące i zwarte. Pokrój morele i śliwki wybrane z musli na małe kawałki i dodaj wraz z rodzynki i pozostałymi suszonymi owocami do masy. Smaż całość na małym ogniu. Następnie wsyp musli zbożowe i płatki owsiane. Mieszaj masę aż cukier dobrze połączy się z musli. Dolej miód i jeszcze raz wszystko wymieszaj. Nie trzeba już gotować masy.

Na kuchennej blasze lub półmisku rozłóż papier do pieczenia. Wyłóż ciepłą masę na papier. Uformuj prostokąt o grubości ok. 2 cm. Użyj do tego drugiego kawałka papieru do pieczenia, wtedy musli się do niego nie przylepi. Jak tylko masa się ochłodzi, pokrój ją na batoniki wielkości 6-7 centymetrów. Batoniki dobrze się przechowują zapakowane w folię spożywczą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.10-23.10.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4