Przepisy Barszcz z kiszonych buraków i jabłek

Składniki

​500 g buraków

2 ząbki czosnku

2 jabłka

1 kromka chleba razowego

1 cebula

30 g grzybów suszonych

1 marchewka

30 g selera

1 pietruszka

2 gałązki natki pietruszki

3 gałązki cząbru górskiego

sok z cytryny do smaku

4 ziarna pieprzu czarnego

sól – 1 łyżka na 1 litr wody

cukier

Opis

Buraki umyj i obierz. Jednego odłóż, a resztę pokrój w plasterki. Połowę przełóż do szklanego dzbana lub słoika 2-litrowego. W rondelku odmierz 1 litr wody, wsyp 1 łyżkę soli. Wymieszaj, aż sól się rozpuści. Jeden ząbek czosnku zgnieć i dodaj do buraków. Jedno jabłko pokrój na kawałki i włóż do słoja. Zalej wodą z solą, a na wierzch połóż kromkę razowca. Słój nakryj bawełnianą szmatką, owiń gumką i odstaw w ciepłe miejsce (temp. ok. 28°) na 4 dni. Jeśli temperatura będzie niższa, wtedy zakwas będzie robił się dłużej. Zakwas jest gotowy, kiedy przestanie się mocno burzyć, zmniejszy się piana na wierzchu ,a całość nabierze kwaśnego zapachu.

Marchewkę, seler, pietruszkę obierz i pokrój na kawałki. Do garnka wlej ok. 1, 5 litra wody. Dodaj warzywa, suszone grzyby i połówki jabłka. Cebulę obierz i zrumień na ogniu lub płycie i dodaj do całości. Wstaw do gotowania. Przypraw lekko solą i dodaj 4 ziarna pieprzu. Zgnieć czosnek i wraz z łupiną dodaj do wywaru. Wywar będzie się gotował ok. 20 minut. Następnie dodaj pokrojone wcześniej buraki i jeszcze gotuj przez 10 minut. Potem wlej sok z cytryny i połowę zakwasu.

Pozwól się zagotować barszczowi. Dopraw zupę do smaku cukrem – jeśli jest za mało kwaśny, dodaj jeszcze trochę zakwasu. Teraz zetrzyj odłożonego buraka i dodaj do barszczu. Włóż dopiero cząber górski i podgrzewaj jeszcze barszcz na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU przez 5 minut. Barszcz jest gotowy. Teraz przecedź przez sito i wlej do wazy. Podawaj natychmiast.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8