Przepisy Barramundi nadziewane ciecierzycą i szpinakiem

Składniki

1 szt. barramundi

1/3 szkl. ciecierzycy

80 g świeżego szpinaku

4 łyżki oliwy

1 ząbek czosnku

sok z 1/2 cytryny

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Barramundi oczyść, przemyj dokładnie wszystkie płetwy, a także wnętrze ryby. Następnie skrop sokiem z cytryny i pozostaw na ok. 15 min. Po tym czasie wypłucz ponownie i osusz lekko ręcznikiem papierowym. Rybę dopraw solą i pieprzem.

Ciecierzycę namocz w zimnej wodzie około 6 godz., aż wchłonie wodę, po czym wypłucz i ugotuj ze szczyptą soli do miękkości (ok. 30 min). Szpinak dobrze umyj i przesmaż na 1 łyżce oliwy, aż zmniejszy swą objętość. Następnie dodaj drobno posiekany czosnek, sól, pieprz i przesmaż kilka sekund. Z ugotowanej ciecierzycy odłóż garstkę, resztę zmiksuj z 3 łyżkami oliwy i wymieszaj ze szpinakiem. Nafaszeruj barramaundi przygotowaną masą. Naczynie do zapiekania natłuść masłem i włóż rybę, posyp kuleczkami ciecierzycy, dodaj łyżkę masła na wierzch ryby, aby się przyrumieniła. Zapiekaj ok. 20 min w temp. 180–190°. Podawaj z kawałkami cytryny i sałatą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8