Przepisy Babka pomarańczowa z malinowym lukrem

Składniki

2 szkl. mąki

4 żółtka

1 jajko

85 g masła

3/4 szkl. mleka

14 g drożdży suszonych lub 30 g drożdży świeżych

100 g kandyzowanych skórek pomarańczowych

1 pomarańcza

3/4 szkl. cukru

Polewa:

garść malin mrożonych

6 łyżek cukru pudru

Sposób przygotowania

 alt=
1

Przesiej mąkę do miski.

 alt=
2

Dodaj drożdże suszone. Jeśli wykorzystujesz drożdże świeże, połącz je z 1 łyżką cukru, 1 łyżką mąki i 1/2 szklanki mleka. Odstaw do wyrośnięcia.

 alt=
3

Dodaj cukier.

 alt=
4

Roztop masło, dodaj mleko i wyłącz ogień. Letnie masło z mlekiem dodaj do miski.

 alt=
5

Dodaj jajko i żółtka.

 alt=
6

Otrzyj skórkę z wyparzonej pomarańczy.

 alt=
7

Do miski dodaj kandyzowaną skórkę pomarańczową.

 alt=
8

Przez ok. 10 minut wyrabiaj ciasto końcówką do ciasta drożdżowego. Powinno być lśniące i luźne. Przykryj ściereczką i odstaw do wyrośnięcia na 1-1,5 godz.

 alt=
9

Wyrośnięte ciasto przełóż do natłuszczonej i wysypanej mąką lub bułką tartą foremki. Odstaw do ponownego wyrośnięcia. Ciasto piecz ok. 40 minut, w temp. 180°C, do suchego patyczka.

 alt=
10

Rozmrożone maliny połącz z cukrem pudrem. Wystudzoną babkę podawaj z sosem malinowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4