Przepisy Babeczki mózgi

Składniki

125 g masła

125 ml mleka

2 jajka

65 g cukru

185 g mąki pszennej

1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

50 g grubo posiekanej białej czekolady

Krem:

150 g mrożonych malin

1 budyń waniliowy

2 łyżki cukru

100 g masła

150 ml soku jabłkowego

Sposób przygotowania

1

Piekarnik nastaw na 160°C. Mąkę wymieszaj z proszkiem do pieczenia i przesiej. Masło utrzyj z cukrem. Dalej ucierając, dodaj kolejno jajka. Kiedy jajka połączą się z masłem, odstaw mikser i mieszając masę łopatką, dodaj w dwóch partiach mąkę z proszkiem i mleko. Na koniec dodaj posiekaną czekoladę i jeszcze raz delikatnie zamieszaj. Masę wyłóż do foremki wyłożonej papilotkami. Wstaw foremkę do nagrzanego piekarnika i piecz babeczki na złoto. Upieczone babeczki wyłóż na metalową kratkę i wystudź.

2

Maliny zagotuj z cukrem i sokiem jabłkowym. Kiedy zmiękną, przetrzyj je przez sitko. Na powstałej pulpie ugotuj budyń (nie szkodzi, że objętości płynu jest mniej niż w przepisie na opakowaniu). Budyń odstaw do wystudzenia. W małej misce zmiksuj 100 g masła. Dalej miksując masło, dodawaj do niego po łyżce budyniu malinowego. Gotowym kremem wyrównaj powierzchnię babeczek.

3

Pozostały krem przełóż do szprycy z cienką prostą końcówką. Wyciskając krem na powierzchnie babeczek, twórz małe zawijasy jeden obok drugiego.

4

Gotowe babeczki dla lepszego efektu możesz skropić syropem malinowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8