Przepisy Babeczki marchewkowe

Składniki

200 g ugotowanej lub upieczonej w folii marchwi

3 jajka

190 g mąki

130 ml oleju

120 g cukru

szczypta soli

1 łyżeczka sproszkowanego imbiru lub cynamonu

2 łyżki soku z cytryny

brązowy cukier puder brązowy

cukier demerara

pomarańczowa masa cukrowa

Sposób przygotowania

1

Marchewkę zmiksuj dokładnie z olejem.

2

Do marchewkowej masy dodaj jajka i wymieszaj mikserem. 

3

Suche składniki wymieszaj w misce i wsyp partiami do masy marchewkowej, mieszając ją łopatką. Ciasto rozłóż do papilotek i wstaw do nagrzanego do 170ºC piekarnika na ok. 25 minut. Upieczone babeczki wystudź.

4

Z pomarańczowej masy cukrowej ulep małe marchewki. Z soku z cytryny i cukru pudru utrzyj niewielką ilość niezbyt gęstego lukru. Wierzch babeczek zanurz w lukrze.

5

Następnie zanurz babeczki w cukrze demerara. Na czubku każdej z nich umieść cukrową marchewkę.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8