Przepisy Babeczki makowe z marcepanem i suszoną śliwką

Składniki

5 łyżek maku
100 g cukru
225 g mąki pszennej
125 ml oleju rzepakowego
125 ml mleka
125 ml soku pomarańczowego
1 łyżeczka cukru waniliowego
½ łyżeczki soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
6 śliwek suszonych
12 marcepanowych kartofelków
czerwona masa cukrowa
biała masa cukrowa

Sposób przygotowania

1

Nastaw piekarnik na 170°C. Wymieszaj w misce mąkę, mak, cukier, proszek do pieczenia, cukier waniliowy i sól. W osobnym naczyniu wymieszaj sok pomarańczowy, olej i mleko. Mokre składniki wlej do suchych i wymieszaj do połączenia składników.

2

Marcepanowe „kartofelki” rozpłaszcz czubkiem noża. Śliwki przekrój na połówki.

3

Formę na duże babeczki (muffiny) wyłóż papilotkami. Dno każdej papilotki przykryj niewielką porcją ciasta. Wrzuć po jednym marcepanie i połówce śliwki do każdej babeczki. Uzupełnij papilotki ciastem i wstaw do nagrzanego piekarnika na 20-30 minut.

4

Gotowe babeczki ostudź na metalowej kratce. Z białej masy cukrowej wytnij foremkami do ciastek ozdoby na babeczki. Z czerwonej uformuj małe kuleczki. Ozdoby połóż na wystudzonych babeczkach.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.11-2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8