Przepisy Babeczki cukiniowe z jajkiem sadzonym

Składniki

3 szt. cukinii

8 szt. jajek

1 szt. czosnku (mała główka)

100 g sera żółtego

1 szt. świeżo zmielonego pieprzu czarnego

majeranek

mąka (drobna, do zagęszczenia)

kminek

Sposób przygotowania

1

Umyj cukinie i jedną z nich potnij na cienkie paski. Drugą zetrzyj na tarce (na grubych oczkach).

2

Następnie wymieszaj ją z jednym jajkiem, solą, przyprawami, majerankiem i posiekanym czosnkiem. Jeżeli powstała mieszanka jest zbyt rzadka, zagęść ją mąką. Nagrzej piekarnik do 180 °C.

3

Formę do pieczenia babeczek posmaruj delikatnie olejem i umieść w otworach paski cukinii, a następnie rozlej do nich ciasto.

4

W każdej babeczce zrób wgłębienie i wbij do niego jajko. Gdy ciasto będzie na wpół gotowe, otwórz piekarnik i posyp serem. Piecz do momentu roztopienia sera. Gotowe babeczki możesz podawać z ziemniakami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8