Przepisy Babeczki buraczano-piernikowe z kremem śliwkowym

Składniki

200 g ugotowanych buraków

140 g mąki pszennej

150 ml oleju

3 jajka

50 g kakao

150 g cukru

szczypta soli

1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

1 łyżka przyprawy do piernika

Krem:

100 g suszonych śliwek bez pestek

150 ml wody + 50 ml do rozpuszczenia budyniu

1/2–1 budyń waniliowy

60 g masła

Sposób przygotowania

1

Piekarnik nastaw na 160°. Buraki zmiksuj blenderem na gładką masę z olejem. Korzystając następnie z miksera, wymieszaj buraki kolejno z dwoma jajkami. Wymieszaj wszystkie suche składniki i dodaj w dwóch partiach do masy buraczanej. Wymieszaj łopatką do połączenia składników. Formę na muffiny wyłóż papilotkami i napełnij ciastem.

2

Wstaw do nagrzanego do 160˚ piekarnika na 25 minut. Upieczone babeczki ostudź na metalowej kratce.

3

Śliwki zalej wodą i zagotuj. Kiedy zmiękną, zmiksuj je na gładką masę. Budyń rozmieszaj w 50 ml wody i dodaj do masy śliwkowej. Ponownie zagotuj i gotuj przez 2–3 minuty na małym ogniu. Gotowy budyń wystudź. Masło utrzyj na puch. Dalej ucierając, dodaj do niego budyń. Gotowy krem wyłóż na buraczane babeczki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8