Przepisy Aromatyczny pasztet drobiowy z marchewką

Składniki

350 g wątróbki drobiowej

250 g filetu z kurczaka

200 g marchwi + 1 duża marchew

150 g pietruszki

100 g selera

2 średnie cebule 

2 jajka + 1 białko

1 łyżeczka ziela angielskiego

4–5 listków laurowych

odrobina zmielonych goździków  

1 łyżeczka gałki muszkatołowej

1 łyżeczka imbiru

1 łyżeczka ostrej papryki

2/3 łyżeczki czarnego pieprzu

2/3 łyżeczki pieprzu ziołowego

50 g mielonego lnu

sól

Opis

Podroby, mięso oraz warzywa (bez jednej marchewki i cebuli) gotuj w lekko osolonej wodzie wraz z listkami laurowymi i zielem angielskim przez ok. 1 godz. Po tym czasie odstaw do ostygnięcia.

Schłodzone składniki zmiel 2 razy wraz z pozostałą surową cebulą. Do masy dodaj jajka i ubite białko, przyprawy oraz mielone siemię lniane. Całość dokładnie wymieszaj i w dwóch częściach przełóż do formy o długości nie dłuższej niż 20 cm wyłożonej na dnie papierem do pieczenia.

Pierwszą część masy wyłóż na dno, na niej połóż surową obraną marchewką w całości. Przykryj ją pozostałą porcją pasztetu i lekko dociśnij, wyrównując całość za pomocą łyżki. Pasztet piecz przez 90 minut w piekarniku nagrzanym do 190˚C. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8