Przepisy Aromatyczne pikle z ogórków i papryk

Składniki

500 g ogórków gruntowych
½ papryki czerwonej
½ papryki żółtej
½ jabłka
2 chilli
Zalewa (na 0,5 l wody):
200 ml octu jabłkowego
½ łyżki soli
2 łyżki cukru
1 łyżeczka gorczycy

Opis

Umyj ogórki, jabłko i papryki. Przekrój ogórki wzdłuż na ćwiartki, a papryki i jabłko pokrój w paseczki. Przygotuj słoiki do pikli. Zadbaj o odpowiednią wysokość naczynia, dopasowaną do długości warzyw. W słoikach ułóż naprzemiennie ogórki, papryki i jabłko tak, by przylegały do siebie. Ogórki układaj jaśniejszą stroną do środka, aby zapobiec ewentualnej goryczce.

W rondelku zagotuj 0,5 l wody. Dodaj sól, cukier, gorczycę oraz ocet i zagotuj jeszcze raz. Wlej zalewę do słoików, ale powoli i ostrożnie. Pozwól, by szkło przyzwyczaiło się do wysokiej temperatury, wtedy słoik nie pęknie. Warzywa powinny być całkowicie zanurzone w zalewie. Mocno zakręć słoiki.

Przygotuj szeroki garnek do pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA Na dno włóż szmatkę i wstaw słoiki. Następnie wlej wodę do ok. 3/4 wysokości słoików. Przykryj garnek i zagotuj. Gotuj przez 1 godzinę na wolnym ogniu. Wyjmij słoiki i poukładaj odwrócone na zakrętkach. To spowoduje, że zostaną szczelnie domknięte. Po ostygnięciu odwróć.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem