Przepisy Aromatyczne pikle z ogórków i papryk

Składniki

500 g ogórków gruntowych

1/2 papryki czerwonej

1/2 papryki żółtej

1/2 jabłka

2 papryczki chili

Zalewa (na 0,5 l wody):

200 ml octu jabłkowego

1/2 łyżki soli

2 łyżki cukru

1 łyżeczka gorczycy

Opis

Umyj ogórki, jabłko i papryki. Przekrój ogórki wzdłuż na ćwiartki, a papryki i jabłko pokrój w paseczki. Przygotuj słoiki do pikli. Zadbaj o odpowiednią wysokość naczynia, dopasowaną do długości warzyw. W słoikach ułóż naprzemiennie ogórki, papryki i jabłko tak, by przylegały do siebie. Ogórki układaj jaśniejszą stroną do środka, aby zapobiec ewentualnej goryczce.

W rondelku zagotuj 0,5 l wody. Dodaj sól, cukier, gorczycę oraz ocet i zagotuj jeszcze raz. Wlej zalewę do słoików, ale powoli i ostrożnie. Pozwól, by szkło przyzwyczaiło się do wysokiej temperatury, wtedy słoik nie pęknie. Warzywa powinny być całkowicie zanurzone w zalewie. Mocno zakręć słoiki.

Przygotuj szeroki garnek do pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA Na dno włóż szmatkę i wstaw słoiki. Następnie wlej wodę do ok. 3/4 wysokości słoików. Przykryj garnek i zagotuj. Gotuj przez 1 godzinę na wolnym ogniu. Wyjmij słoiki i poukładaj odwrócone na zakrętkach. To spowoduje, że zostaną szczelnie domknięte. Po ostygnięciu odwróć.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8