Przepisy Andrzejkowe ciastka korzenne z wróżbą

Składniki

50 g cukru

125 g masła

175 g mąki

1 łyżka przypraw korzennych

1 łyżka imbiru

cukier waniliowy do posypania

Opis

Na kawałkach pergaminu (o wymiarach ok. 4 na 5 cm) napisz wróżby.

Masło i cukier utrzyj na masę. Dodaj mąkę, sól i przyprawy, a następnie zagnieć miękkie ciasto.

Posyp stolnicę mąką. Podziel ciasto na 2 części. Jedną część ciasta odłóż i przykryj ściereczką.
Drugą część rozwałkuj na grubość ok. 3 cm (posypuj mąką jeżeli ciasto będzie przywierać do stolnicy), a następnie wykrawaj okrągłe kształty przy pomocy szklanki. Karteczki z wróżbą pozawijaj w ruloniki i połóż je na wyciętych krążkach.

Połącz po dwa krążki ciasta (kładąc jeden na drugim), wkładając pomiędzy nie karteczkę z wróżbą, a następnie ponownie rozwałkuj dwa leżące na sobie krążki ciasta. Aby nadać przyszłym ciastkom regularny kształt, z rozwałkowanego ciasta jeszcze raz wytnij szklanką krążki.

Przykryj ciastka ściereczką i powtórz wszystkie czynności z wcześniej odłożoną porcją ciasta.
Na koniec ozdób ciasta nakłuwając na nich dowolne wzory za pomocą wykałaczki lub delikatnie odciskając kształty z foremek do ciastek.

Tak przygotowane ciastka ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, a następnie włóż do piekarnika nagrzanego do temperatury 180° i piecz przez ok. 15 min.

Przed pieczeniem możesz posmarować ciastka białkiem, dzięki temu będą się ładnie błyszczeć. Możesz również posypać gorące ciastka cukrem waniliowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8