Przepisy Ananasy w cieście

Składniki

250 g mąki

50 g cukru

50 g margaryny

1/8 l mleka

20 g drożdży

1 ananas

cukier puder do posypania

Opis

Ananasa obierz ze skórki, przekrój na ćwiartki i wykrój ze środka rdzeń. Następnie znów pokrój w poprzek na pół – powinno powstać 8 kawałków ananasa.

Przygotuj ciasto: drożdże rozpuść w mleku, margarynę rozpuść w garnuszku. Mąkę przesiej do miski i zrób wgłębienie, aby wlać mleko, cukier i stopioną margarynę. Rękami wyrób gładkie ciasto i odstaw je w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na ok. 30 min. Kiedy ciasto wyrośnie, jeszcze raz je zagnieć, a następnie rozwałkuj na oprószonej mąką stolnicy. Z ciasta wykrój kwadraty o wymiarach 10x10 cm.

Każdy kawałek ananasa układaj na kwadracie  z ciasta – rogi zlepiaj i zawijaj do góry. Tak przygotowane owoce piecz w piekarniku nagrzanym do 200° przez ok. 25 min. Kiedy ciasto zarumieni się na złoty kolor, to znak, że jest już dobrze upieczone. Ananasy podawaj na ciepło posypane cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8