Przepisy Ajvar - pasta z bakłażanów i papryki

Składniki

1 bakłażan

2 czerwone papryki

1/2 kg pomidorów (najlepiej podłużnych)

2 ząbki czosnku

1 łyżka miodu

1-2 łyżki octu owocowego

przyprawy: sól, pieprz lub kawałek chilli

Dodatkowo:

3 małe słoiki

Opis

Bakłażany i paprykę umyj, następnie odetnij szypułki. Piekarnik nagrzej do 180° i piecz warzywa ok. 45 min. Po tym czasie zdejmij z nich skórkę i oczyść z pestek. Pomidory sparz wodą, obierz ze skóry i pozbądź się pestek. Wszystkie warzywa pokrój w kostkę i duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE  na 1 łyżce oliwy na wolnym ogniu przez ok. 30 min, aby sok z warzyw odparował. Masę przełóż do miski i zmiksuj. Następnie dodaj wyciśnięty czosnek, sól, miód, ocet, chilli lub pieprz do smaku.

Słoiki i przykrywki sparz gorącą wodą. Pastę przełóż do słoików, pozostawiając od góry ok. 2 cm pustej przestrzeni. Do każdego słoika możesz dodać po 1 łyżeczce oliwy. Na końcu zakręć przetwory suchą przykrywką.

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką, postaw na niej słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu przez ok. 20 min. Po pasteryzacji nakrętki mocno dokręć. Słoiczki wyjmij i postaw do góry dnem do czasu ostudzenia. Przechowuj słoiki w chłodnym, zaciemnionym miejscu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8