Zdrowy tryb zycia Zdrowe żywienie Żegnajcie, chipsy! Od dziś chrupię zdrowiej!

Z ręką na sercu. Czy również dla Ciebie chipsy ziemniaczane są swego rodzaju nałogiem? Spróbuj oszukać mózg czymś zdrowszym. Alternatyw jest sporo. Nawet wieczorne chrupanie może być naprawdę smaczne, zdrowe i bez wyrzutów sumienia.

Suszone owoce

Chociaż zaleca się spożywanie owoców przede wszystkim w godzinach przedpołudniowych, wieczorne chipsy wymień na przykład na suszone owoce. Jednak również tu obowiązuje zasada „wszystko z umiarem”. Nie wolno zapominać, że suszone owoce zawierają, oprócz błonnika, również sporo cukru. Cienkie plasterki suszonego jabłka będą ponadto również przypominać ulubione chipsy.

Chipsy cukiniowe

Również chipsy mogą być zdrowe. Pytanie tylko, z czego przygotujesz je w domu. Doskonałym wyborem jest cukinia pokrojona w cienkie plasterki i upieczona na grillu lub w piekarniku. Zioła, parmezan i oliwa z oliwek uczynią z tego zdrowego i prostego smakołyku ulubiony zamiennik niezdrowych chipsów ziemniaczanych.

Kolorowe paluszki

Musisz mieć uczucie, że chipsy są porządnie chrupiące? Do wieczornej telewizji pokrój paluszki z marchwi i ogórka. Dasz zajęcie rękom, oszukasz mózg i dostarczysz swojemu ciału dawkę potrzebnych witamin. Z lekkim dipem ziołowo-jogurtowym będą smakować cudownie.

Chipsy szpinakowe

Nie bój się próbować różnych zdrowszych alternatyw. Kartofle można zastąpić naprawdę wszystkim. Spróbuj chipsów szpinakowych, bogatych w żelazo. Listki opłucz, wymieszaj z przyprawami i oliwą z oliwek i włóż na kilka minut do piekarnika. Smakołyk, którego nie kupisz w sklepie.

Chipsy warzywne

Jesteś na drodze zdrowego życia i wciąż eksperymentujesz? Możesz spróbować zrobić sobie zdrowe chrupki naprawdę z każdego warzywa. Fantazja nie zna granic. Masz w domu pasternak, marchew, bataty czy buraka? Pokrój warzywa w cienkie plastry, dopraw ziołami, upiecz i za kilka minut możesz „zgrzeszyć” bez wyrzutów sumienia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3