Dziecko Ciąża Zaśpiewaj mi, mamo!

Chciałabyś już teraz móc się z nią komunikować? Nie tylko możesz to robić, ale nawet powinnaś. Dlaczego?

Mali muzykanci

Dlatego, że jednym z najlepiej rozwiniętych przed narodzinami zmysłów jest słuch. Mówiąc, śpiewając czy też słuchając muzyki, kształtujemy rozwój dziecka, przygotowujemy jego mózg oraz zmysły do poznawania świata i wyrażania siebie. Kontakt poprzez bodźce dźwiękowe wpłynie bezpośrednio na to, jak nasza pociecha będzie w przyszłości uczyć się mowy, a nawet przyswajać języki obce. Być może uda nam się również rozwinąć jej inteligencję muzyczną i za kilkanaście lat debiutancki album naszej latorośli trafi na sklepowe półki… ale nie uprzedzajmy faktów.

Głos matki

Wystarczą cztery miesiące w brzuchu matki, aby maleństwo zaczęło reagować na dźwięki. Możemy podzielić się z nim nową ulubioną płytą lub relaksować się razem przy muzyce klasycznej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zaśpiewać samemu, a nawet zatrudnić do duetu przyszłego tatę.

Śpiewamy kołysanki!

Pora wziąć do ręki śpiewnik lub nauczyć się pięknych polskich kołysanek. Pamiętajcie, że maleństwa reagują zupełnie inaczej na głos matki niż na głos obcych. Wykorzystajcie czas tych dziewięciu miesięcy jak najlepiej. Nie odmawiajcie sobie chwili relaksu, a gdy nie możecie śpiewać lub słuchać muzyki, mówcie do swojego dzieciątka.

Wskazówka: przygotuj dziecko do wieczornego snu, śpiewając mu kołysanki.


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Cebula (kg = 2.99)
Cebula
  299
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3