Wskazówki i porady Zabierz na rower własne przekąski

Gdy zaczniesz na dobre spalać kalorie na rowerze, zabieraj ze sobą przekąski, aby uniknąć nadmiernego wyczerpania. Nikt nie lubi tego uczucia, gdy w połowie podjazdu zaczyna mu brakować „paliwa”. Cały problem w tym, żeby napełnić „bak” dobrym „paliwem” zanim wskoczysz na rower. Oto siedem smakołyków bogatych w węglowodany i białka, które można zabrać na wycieczkę rowerową.

Co zjeść przed wycieczką rowerową, a czego raczej unikać

Podczas jazdy na rowerze i uprawiania sportu bardzo ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości energii. Tylko w ten sposób można w pełni wykorzystać trening. Podstawowym paliwem do ćwiczeń są węglowodany, które są magazynowane w mięśniach i wątrobie. Ale organizm potrafi przechowywać stosunkowo niewielkie ilości węglowodanów, dlatego ich uzupełnianie jest tak ważne. Jeśli planujesz wybrać się na rower, zjedz lekkostrawny posiłek, który nie obciąża żołądka. Po większym posiłku odczekaj 2 - 3godziny, po mniejszym wystarczy 30 minut. Wiele zależy także od tego, czy wybierasz się na rower rano, czy dopiero po południu.

Jeśli jesteś rannym ptaszkiem, wybierz którąś z poniższych opcji śniadaniowych:

  • Chia z jabłkami
  • Smoothie
  • Omlet ze szpinakiem
  • Domowe batoniki müsli
  • Owsiane muffinki z żurawiną

Wybierasz się na popołudniową przejażdżkę? Na obiad możesz zjeść:

Unikaj z kolei nadmiaru kofeiny, ciężkich i tłustych potraw, dużej ilości błonnika i produktów, o których wiesz, że mogą wywołać u Ciebie bóle brzucha lub inne dolegliwości trawienne. Oczywiście, nie należy sięgać także po alkohol i ostre przyprawy.

W trakcie wycieczki baterie możesz doładować kostkami energetycznymi RAW

Zabierz na rower własne przekąski

Co zjeść po przejażdżce rowerowej

Wybierz odpowiedni posiłek po powrocie z wycieczki, aby zapewnić organizmowi odpowiednie zapasy białka i węglowodanów, które skutecznie zregenerują ciężko pracujące mięśnie. Najlepiej zadbaj o uzupełnienie energii w ciągu godziny od powrotu z wycieczki.

Postaw na białka zawarte w drobiu  lub w rybach.

Drugie śniadanie na rower

Jeśli wybierasz się na godzinną wycieczkę, nie stresuj się drugim śniadaniem. Godzina na rowerze bez przekąski to nic strasznego. Jeśli jednak wycieczka ma trwać dłużej, po godzinie warto sięgnąć po niewielką porcję węglowodanów. Drugie śniadanie podnosi poziom glukozy we krwi, dostarczając paliwa mięśniom i działa jak zastrzyk energii. Łatwo przyswajalne węglowodany to także paliwo dla mózgu, który umożliwia wydajniejszą pracę organizmu nawet wówczas, gdy jest już zmęczony.

Drugie śniadanie, które bez trudu zmieści się w kieszeni, to np. banany, batony energetyczne i domowe napoje energetyczne (takie, jak poniżej!).

Domowy napój energetyczny

Składniki:

Szklankę wody z cukrem podgrzej na małym ogniu aż cukier się rozpuści. Resztę wody przelej do dzbanka. Wyciśnij sok z cytryn i limonek, przecedź przez sitko, przelej do dzbanka i dodaj wodę kokosową. Jeśli lemoniada jest mało słodka, dodaj do smaku syrop cukrowy.


Źródła: www.bbcgoodfood.com, www.avogel.co.uk, www.bicycling.com

Opublikowano: 11 miesięcy temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Tesco Kuskus 500 g (kg = 6.58)
Tesco Kuskus 500 g
  329
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3