Dziecko Przedszkole Zabawy na zewnątrz: dzieci je uwielbiają!

Po długiej zimie wszyscy mamy ochotę wyjść na słoneczko i cieszyć się zabawą w gronie rodziny. Wprawdzie na siedzenie w parku z lodami jeszcze za wcześnie, ale kto powiedział, że nie można sobie urządzić zabawy na zewnątrz? Maluchy docenią kreatywność, a rodzice mogą z nimi przyjemnie spędzić czas bez komputera, tabletu i telefonu. Oto pięć doskonałych sposobów na zabawę dla całej rodziny.

Rodzinne prace w ogrodzie

Jeśli wyjaśnisz dzieciom, dlaczego ogród jest ważny i powierzysz im zadania na miarę ich możliwości, które lubią wykonywać, pokochają ogród, a Ty zyskasz cennych pomocników. Udostępnij dzieciom jedną grządkę i wspólnie zadecydujcie, co na niej posadzić. Twoje dzieci lubią kwiaty? A może chciałyby się zająć pielęgnacją krzewów lub uprawiać własne warzywa? Zaufaj im, pozwól im się sprawdzić, zjednoczcie wysiłki i uczyńcie z grządki wspólne dzieło. Fotografujcie zasadzone nasionka, wspólnie podlewajcie roślinki, a później zbierajcie owoce swojej pracy. Jeśli nie masz ogrodu, zawsze można spróbować założyć niewielką uprawę na balkonie, w mniejszej doniczce lub skrzynce. Wiosenna aktywność z czasem może się przerodzić w piękne hobby.

Dzieci powinny mieć w ogrodzie miejsce do zabawy. Przygotuj je razem z nami!

Własnoręcznie wykonany wiosenny kolaż  

Zabierz dzieci na spacer i zachęć je do obserwacji przyrody, otoczenia, ludzi i przedmiotów, które są w pobliżu. Umówcie się, że podczas przechadzki będziecie szukać pierwszych oznak wiosny, są nimi między innymi:

  • roślina świeżo wyrastająca z ziemi,
  • pączki na drzewach i krzewach,
  • rozkwitnięty kwiat,
  • ludzie przebywający na zewnątrz,
  • przechodnie w wiosennych płaszczach,
  • stroje kąpielowe na wystawach sklepowych,
  • rolkarze, rowerzyści i deskorolkarze.

Wszystko dokładnie sfotografujcie lub zanotujcie, a w domu, na dużym arkuszu papieru, stwórzcie kolaż zatytułowany „Jak widzę wiosnę”. Zobaczysz, że dzieci potrafią stworzyć oryginalne prace, a przy okazji wspólnie będziecie się doskonale bawić.

Rozwijaj w dzieciach zmysł szczegółu i poczucie humoru.To naprawdę proste!

Śladami leśnych zwierząt

Wybierzcie się do lasu w poszukiwaniu śladów zwierząt, które właśnie na wiosnę wychodzą ze swoich kryjówek i budzą się do życia. Pokaż dzieciom, jak wygląda odcisk łapki zająca, wilka, lisa, dzika, jelenia i niedźwiedzia. Oczywiście, wcale nie musicie ich znaleźć na łonie natury, a na przykład w atlasie lub w internecie, ale nawet w ten sposób można rozwijać wyobraźnię i ciekawość dzieci. Kształtuj w pociechach świadomość, że nie są w lesie same i muszą uważać na dzikie zwierzęta, którym należy się szacunek. Wytłumacz, dlaczego w lesie nie można zostawiać śmieci i trzeba zachować ciszę.

Dobra rada: Jeśli sam masz problemy z identyfikacją śladów zwierząt, poniższa ilustracja może posłużyć Ci za podstawową pomoc edukacyjną.  

Pod wiatr! Dzieci (i dorośli) uwielbiają latawce i bańki mydlane

I co z tego, że wiosną wieje silny wiatr, a pogoda bywa nieprzewidywalna? To jeszcze nie znaczy, że nie można tego wykorzystać i pobawić się z dzieciakami na wietrze. Przygotuj bańki mydlane i wspólnie obserwujcie, jak daleko lecą, albo zróbcie kolorowy latawiec, który będzie się unosił wysoko na niebie. Pamiętaj tylko o kilku warstwach odzieży i pilnuj, żeby wiatr nie porwał razem z latawcem Twoich pociech.

Nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji skóry i higienie podczas przebywania na zewnątrz

Podczas spacerów na łonie natury i radosnych wiosennych zabaw zadbaj o to, aby skóra dziecka była odpowiednio nawilżona i chroniona. Aby mieć pewność, zawsze noś ze sobą w torbie kompaktowe opakowanie kremu nawilżającego Fred & Flo do wrażliwej skóry dzieci). Wszyscy to znamy: dziecko upada na ziemię albo brudzi się podczas wycieczki i potrzebuje szybkiej pomocy – właśnie wtedy sprawdzą się nawilżane chusteczki o przyjemnym zapachu, które są delikatne dla skóry. Z ich pomocą usuniesz każde zabrudzenie, którego nie sposób uniknąć podczas wiosennych igraszek! A to wszystko po to, by móc się beztrosko cieszyć wspólnie spędzanym czasem w gronie najbliższych.

Czy wiesz, jak wybrać odpowiednie kosmetyki dla dzieci, gdziekolwiek jesteś?

Zabawy na zewnątrz: dzieci je uwielbiają!Źródła: www.parents.com, www.pbs.org

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Cytryna (kg = 8.99)
Cytryna
  899
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3