Zdrowy tryb zycia Relaks Zabawki dla dzieci pod choinkę. Co wybrać, gdzie kupić, jak nie przepłacić?

Święta to dla dzieci czas radości i oczekiwania z niecierpliwością na wizytę Świętego Mikołaja. Dla rodziców bywa to czas stresu i dylematów. Jak nie zawieść malucha, a jednocześnie nie zbankrutować? Wbrew pozorom wybór prezentów nie musi być trudny! Zobacz nasze wskazówki.

Zaplanuj zakupy

Kupowanie prezentu na ostatnią chwilę nie jest najlepszym pomysłem. Często kupujemy wtedy co popadnie, nie zwracając uwagi na cenę – w efekcie mamy nietrafiony, a do tego drogi prezent. Dlatego lepiej jest zrobić listę jak najwcześniej i określić, ile mniej więcej chcemy wydać.

Prezent szyty na miarę

Prezent dla dziecka musi być przede wszystkim dopasowany do wieku malucha. Zabawki dla dzieci od 3 lat różnią się przecież od tych dla niemowlaków czy starszaków. Aby upominek był atrakcyjny, nie może być zbyt prosty (bo dziecko się znudzi), ani też zbyt skomplikowany (bo dziecko się zniechęci). Na rynku znajdziemy obecnie oryginalne zabawki dla dzieci, które nie tylko bawią, ale również uczą. Warto postawić na gry edukacyjne w atrakcyjnej dla malucha formie, zabawki outdoorowe, a także tablety czy smartfony edukacyjne. Świetnym wyborem będą też zawsze książki – aby nasz smyk się nie nudził, wybierzmy książki kreatywne, zachęcające do różnych działań, samodzielnego wymyślenia zakończenia czy znalezienia ukrytych na kartach książki postaci.

Gdzie na zakupy?

Pod względem organizacyjnym i ekonomicznym najlepszym rozwiązaniem okazują się zwykle duże markety. Nie tylko oferują korzystne ceny i specjalne świąteczne promocje, ale również szeroki asortyment – dzięki temu prezenty dla całej rodziny kupimy w jednym miejscu. Co więcej, często organizowane są tam specjalne kiermasze świąteczne. Dostaniemy na nich urocze bożonarodzeniowe dekoracje oraz zapakujemy pięknie nasze upominki.

Prezent dla malucha musi być dopasowany do jego wieku i indywidualnych upodobań. Zapakujmy go w szeleszczący papier z kolorowymi bałwankami lub reniferami – rozpakowywanie takiego bajkowego upominku zapewni dodatkowe wrażenia.


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3