Dziecko Noworodek Wyprawa na kąpielisko lub wycieczka do lasu? Zwróć uwagę na to, co zapakujesz dziecku na drogę!

Jedzenie i picie

Szykując prowiant, należy wziąć pod uwagę apetyt dziecka i zapewnić mu odpowiednią ilość jedzenia na drogę. Kanapki z pełnoziarnistego chleba z szynką i serem to na pewno trafiony pomysł, ale do oddzielnego pudełka warto zapakować też świeże owoce i warzywa. Nie dawaj dziecku na drogę czekolady i przekąsek z kremem, ciastek czy batoników twarogowych. Zamiast tego wybierz ziarna i suszone owoce. Jeśli dziecko wybiera się nad wodę, zapakuj mu butelkę z zamrożoną wodą lub lemoniadą, która nawet podczas upału pozostanie zimna przez kilka godzin. Pamiętaj, że w lesie nie ma koszy na śmieci, dlatego przypomnij dziecku, żeby zabierało ze sobą wszystkie odpadki i wkładało je do cienkiej reklamówki. Jeśli dziecko wybiera się na basen lub na zwiedzanie miasta, może mu się przydać kieszonkowe, na wypadek, jeśli grupa zatrzyma się na lody, gofry. Twoja pociecha będzie mogła kupić sobie coś dobrego i nie będzie zmuszona zrezygnować z przyjemności w miłym towarzystwie.

Mleczko do opalania oraz środek odstraszający owady

Latem koniecznie zapakuj dziecku na wyjazd krem do opalania z odpowiednim filtrem dobranym do rodzaju skóry. Jeśli w planie są wycieczki na łonie natury, warto dorzucić także preparat odstraszający owady. W przypadku kilkudniowego wyjazdu nie zapomnij zapakować czegoś na oparzenia słoneczne, a jeśli w planie jest wyjście na basen lub plażę, kremu na oparzenia jadem meduzy i podstawowych leków. Jeśli dziecko będzie spędzało większość czasu w przyrodzie, włóż mu do plecaka maść na otarcia i spray na ukąszenia owadów. W każdym wypadku należy wyposażyć domową apteczkę w środki przeciwko biegunkom i zaparciom. Przydatne mogą się okazać także leki przeciwgorączkowe.

Odzież

Zawsze warto zapakować dziecku czapkę z cienkiego materiału lub kapelusik, niezależnie od tego, czy w planie są wycieczki do lasu czy wyprawy na basen albo zwiedzanie miasta. Do lasu przygotuj dziecku pełne obuwie turystyczne i wysokie skarpetki, na wycieczki połączone z kąpielami lub spacerami po mieście przydadzą się wygodne sandały, które dziecko może nosić bez skarpetek. W plecaku nie powinno zabraknąć ubrań na zmianę: w upale dziecko może przepocić podkoszulek albo zwyczajnie ubrudzić się przy jedzeniu. Na pewno lepiej się poczuje ze świadomością, że może się przebrać. Na kąpielisko przygotuj dziecku odpowiednie klapki, ręcznik, kąpielówki lub bieliznę na zmianę. Dziewczynkom przyda się jednoczęściowy i dwuczęściowy strój kąpielowy. W dzieciństwie wpływ otoczenia jest olbrzymi, a Twoja pociecha na pewno poczuje się lepiej, jeśli nie będzie się odróżniać od koleżanek.

Zabawki

Podczas zabaw w wodzie przydadzą się pistolety na wodę, okulary i sprzęt do nurkowania, nadmuchiwane zabawki i piłki z pianki. Na wycieczkę można zabrać lekkie plastikowe frisbee, skakankę lub bańki mydlane. Na wycieczki tematyczne i zwiedzanie miasta nie będą potrzebne żadne zabawki - byłyby tylko zbędnym obciążeniem.

Warto zaangażować pociechę w przygotowania do wyjazdu i pakowanie, wspólnie wybrać ubrania, umówić się, jaki prowiant dziecko chciałoby zabrać na drogę i zważyć plecak, żeby sprawdzić, czy nie jest za ciężki, zwłaszcza, jeśli dziecko będzie go nosiło na plecach przez cały dzień.

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Cytryna (kg = 9.99)
Cytryna
  999
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3