Wskazówki i porady Wielkanocne dekoracje DIY do przygotowania z dziećmi: pisanki, zajączki, baranki

Świąteczne kartki DIY

Choć tradycja wysyłania kartek świątecznych do rodziny i przyjaciół powoli zanika, warto ją ożywić, wysyłając zrobione własnoręcznie małe arcydzieła. Sięgnijcie po kolorowy papier lub tekturki i uruchomcie wyobraźnię – niech na Waszych świątecznych kartkach zagoszczą radosne króliczki, kolorowe kurczaczki i pisanki wymalowane w fantazyjne wzory.

Jajkowy baranek

W temacie tworzenia własnych dekoracji siła tkwi przede wszystkim w prostocie – a ten pomysł jest na to najlepszym dowodem. Weźcie jajko (najlepiej wcześniej ugotowane na twardo) lub wydmuszkę i delikatnie przyklejcie do niego kilka małych kłębków waty lub zwiniętej ciasno puchatej białej wełny. Dorysujcie wspólnie buźkę – i uśmiechnięty, świąteczny baranek gotowy!

Papierowe kukiełki zwierzątek

Jeszcze łatwiejsze jest wykonanie zajączków, baranków czy kurczaków w formie prostych kukiełek z papieru. Wystarczy odrysować ich kształty na kolorowym papierze (jeśli masz z tym problem, możesz wydrukować gotowy wzór z internetu), a następnie wyciąć je i odpowiednio ozdobić. Tak przygotowane kształty wielkanocnych zwierzątek można przykleić taśmą klejącą do ołówków lub patyczków i mamy gotowych aktorów do wielkanocnego teatrzyku!

Fantazyjne pisanki

I wreszcie coś, bez czego naprawdę trudno wyobrazić sobie prawdziwą Wielkanoc – pisanki wykonywane przy wykorzystaniu przeróżnych technik. Możecie tradycyjnie pomalować je na wyraziste kolory, tworząc przy tym różne ciekawe wzory, albo pomyśleć o innym sposobie zdobienia. Dość pracochłonne, ale przepiękne są np. pisanki oklejone dookoła kawałkami kolorowej włóczki czy barwione w naturalny sposób: gotowane w łupinach cebuli czy w liściach czerwonej kapusty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3