Wskazówki i porady Urocze tęczowe pisklęta

Gwarantujemy, że przygotowanie tych wielkanocnych wycinanek będzie doskonałą zabawą dla dzieci… i Ciebie!

Potrzebujesz:

  • pustego kartonowego pojemnika na jajka
  • farb plakatowych lub akwareli
  • kolorowego papieru
  • taśmy klejącej
  • kleju
  • czarnego pisaka

Jak zrobić kartonowe pisklę?

Wytnij z pojemnika dwie sekcje na jajka. Postaraj się wyrównać ich krawędzie, aby złożone krawędziami do siebie przylegały jak najlepiej i nie pozostawiały szpar. Podklej je w jednym miejscu taśmą klejącą (wewnątrz i z zewnątrz), aby połówki pisklęcia mogły się „otwierać”. Następnie pomaluj farbkami wnętrze kartonowych kubków. Pamiętaj, aby użyć nietoksycznych farb, jeżeli chcesz schować w nich smakołyki. Gdy uda Ci się pokryć środek, dodaj nieco koloru na zewnątrz. W końcu zależy nam, aby pisklęta były radosne i urocze. Weź żółty arkusz papieru kolorowego i wytnij dwa trójkąty, na jednym końcu zostawiając kilka milimetrów zakładki, aby zadanie przyklejenia ich do kartonu było nieco prostsze. Będą to skrzydła naszego pisklęcia. Następnie weź pomarańczowy arkusz i postępuj tak samo, jak w przypadku skrzydeł. Tym razem jednak wycięliśmy dziób. Jeżeli nie posiadasz papieru kolorowego, możesz użyć jakiegokolwiek arkusza białego i pomalować go farbami.

Przyklej skrzydła i dziób. Te pierwsze będziemy mocowali prosto do kartonu. Połówki dzioba przyklej (wykorzystując wspomniane wcześniej zakładki) do wewnętrznej strony kubków.


Na koniec wytnij łapki z pomarańczowego papieru i przyklej je do kurczaka. Pracę wieńczymy namalowaniem oczu pisakiem. Pisklę jest gotowe! Pora nasypać do środka nieco łakoci.


Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Artykuły

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.

Historie Pisane Smakiem, które pokochasz

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.