Jak nie marnować żywności? #TrashTag: Młodzi sprzątają świat

Choć wiele osób narzeka na portale społecznościowe, można dzięki nim zrobić coś dla świata. Dowodem na to jest wyzwanie #TrashTag. Apel jest skierowany do młodych ludzi z całego świata, którzy na portalach społecznościowych rzucają innym wyzwanie uprzątnięcia zanieczyszczonego terenu i zamieszczenia dwóch zdjęć: przed i po. Takie posty pojawiają się na Facebooku, Instagramie i Twitterze, sprawiając, że świat staje się przyjemniejszym i piękniejszym miejscem do życia.

Wyzwanie, które ma sens

W odróżnieniu od innych internetowych wyzwań, które często mają bardzo powierzchowne przesłanie, #TrashTag pozwala młodym lepiej się poczuć, ponieważ mogą pokazać, jak dbają o środowisko i jego mieszkańców. Tysiące młodych ludzi wychodzą z domu, szukają zanieczyszczonych terenów i dbają o zachowanie piękna krajobrazu dla przyszłych pokoleń.

Jedno wyzwanie potrafi wiele zmienić

Po raz pierwszy wyzwanie opublikowała w 2015 roku amerykańska firma produkująca sprzęt outdoorowy UCO Gear, ale nie spotkało się ono z dużym zainteresowaniem. Wskrzesił je dopiero młody aktywista Byron Román, zamieszczając na Facebooku zdjęcie, które stało się viralem. Przedstawia ono młodego mężczyznę siedzącego pośród śmieci i tego samego mężczyznę dumnie stojącego z dziewięcioma wielkimi workami. Przesłanie jest jasne: „Oto nowe wyzwanie dla wszystkich znudzonych. Najpierw zróbcie zdjęcie miejsca, które wymaga uprzątnięcia, a następnie zdjęcie zmiany, jaka nastąpiła i opublikujcie.”

Młodzi na całym świecie natychmiast podjęli wyzwanie, a do sieci zaczęły napływać zdjęcia z najróżniejszych zakątków świata, które zostały uprzątnięte. Publikując post, podaje się nie tylko lokalizację, lecz również można się podzielić swoimi odczuciami.

Łapiesz się czasem na tym, że marnujesz jedzenie? Najwyższa pora to zmienić!

#TrashTag: Młodzi sprzątają świat

Ty też się zaangażuj!

Ty także możesz dołączyć do wyzwania #TrashTag. W czystym otoczeniu ludzie są szczęśliwsi. Wszyscy powinniśmy dbać o utrzymanie czystości w swoim otoczeniu. Niewiele trzeba – nie zostawiać po sobie śmieci i od czasu do czasu zorganizować sprzątanie, które upiększy otoczenie i umocni relacje sąsiedzkie.

Źródła: www.forbes.com, www.aleteia.com, www.facebook.com

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3