Wskazówki i porady Stroiki bożonarodzeniowe – świąteczne ozdoby

Stroik to jedna z tradycyjnych bożonarodzeniowych ozdób. Nic dziwnego, że wciąż nie wyszedł z mody – prezentuje się pięknie zarówno powieszony na drzwiach, jak i położony na świątecznym stole. Zobacz, jakie stroiki są w tym roku na topie!

Tradycyjne stroiki bożonarodzeniowe

Stroiki bożonarodzeniowe przygotowujemy na święta od wielu lat. To bardzo charakterystyczny element zimowego wystroju – wiele osób decyduje się na zawieszenie go nawet po zewnętrznej stronie drzwi, dzięki czemu, idąc zimą ulicą, możemy podziwiać te pięknie zdobione wieńce. Tradycyjny stroik utrzymany jest w barwach świątecznych, czyli czerwieni, zieleni oraz złocie. Zazwyczaj wykonany jest ze świerkowych bądź jodłowych gałęzi, częstym elementem jest kwiat zwany gwiazdą betlejemską, świece, bombki, błyszczące wstążki. W tym roku również stawiamy na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody. Taki stroik sprawdzi się doskonale powieszony na drzwiach lub ścianie, lecz również położony na wigilijnym stole bądź na kredensie.

Stroik? Zrób to sam!

W modzie są również własnoręcznie robione stroiki na boże narodzenie. Możemy przygotować je z zielonych gałązek, świec, bombek i wstążek. Ciekawym rozwiązaniem będzie wyczarowanie pachnącego wieńca z… chleba! W naszym serwisie znajdziecie wiele inspiracji na oryginalne stroiki, które przyciągną wzrok gości, ucieszą domowników i stworzą niepowtarzalną atmosferę. Taką ozdobę możemy przygotować z darów natury: szyszek w różnych rozmiarach, gałązek, a nawet mchu. W ten sposób stroik nabiera wyglądu ptasiego gniazda, które ozdabiamy potem świecidełkami, łańcuchami lub innymi dowolnymi dodatkami. Stroiki bożonarodzeniowe ręcznie robione to nie tylko piękna dekoracja, ale też świetna zabawa płynąca z ich tworzenia!

Stroik nowoczesny

Jeśli nie przepadasz za tradycyjnymi rozwiązaniami bądź szukasz czegoś pasującego do nowoczesnego wnętrza, możesz zdecydować się na inne rozwiązanie. Na topie są również stroiki w zaskakujących barwach np. w różnych odcieniach niebieskiego bądź w kolorze butelkowej zieleni. Wieniec wykonywany jest z dodatkiem elementów drewnianych, szklanych lub metalowych. Często spotykamy się też z ozdobami w postaci piór, motyli, a nawet małych sztucznych ptaków.

Stroik świąteczny to świetne rozwiązanie. Niezależnie od tego, czy lubisz tradycyjne ozdoby, czy raczej nowoczesne dekoracje, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3