Zdrowy tryb zycia Zdrowe żywienie Smoothie: Detoks, który smakuje i dodaje energię

Czy kiedykolwiek próbowałeś smoothie? To prawdziwa bomba witaminowa o delikatnej kremowej konsystencji. Najlepsze w nim jest to, że możesz go z łatwością przygotować w domu w zwykłym blenderze i wystarczy Ci tylko kilka składników. Ale możesz go tak bardzo pokochać, że z biegiem czasu staniesz się profesjonalnym smoothie kucharzem i zawsze będziesz mieć pod ręką różne płatki, nasiona, słodziki, kremy i dekoracje, by doprowadzić go do doskonałości.

Mieszanie z historią

Smoothie nie jest jakimś hipsterskim wymysłem młodego pokolenia. Powstał już pod koniec lat sześćdziesiątych, kiedy pewien pan Steve Kuhnau szukał rozwiązania swojego problemu z ciśnieniem krwi. Zaczął mieszać i rozdrabniać różne rodzaje owoców i wkrótce zorientował się, że czuje się lepiej. W latach siedemdziesiątych otworzył nawet własny sklep z naturalną żywnością. Od tego czasu smoothie stał się w Ameryce bardzo popularnym napojem, ponieważ był lekki, pełen witamin, energii i szczególnie orzeźwiający.

Jak przygotować pyszny koktajl?

Jeśli szukasz zdrowszego stylu życia, smoothie to dobry wybór, ponieważ możesz przygotować go na śniadanie lub na drugie śniadanie. Jest pełen składników, które dostarczają niezbędną energię i witalność, by rozpocząć nowy dzień. Do uzyskania bomby energetycznej mogą posłużyć Ci wszystkie dostępne rodzaje soczystych owoców i warzyw.

Wybierz smak

Świeże warzywa i owoce to najlepszy wybór, ale nawet mrożonymi nic nie popsujesz.
Czy lubisz słodycze? Zamiast cukru używaj miodu lub nawet lepiej dojrzałego banana. Cytrusy dodają perfekcyjną rześkość, dodatkowo naturalnie ochładzają, co docenisz głównie w lecie. Smakiem mogą przyjemnie zaskoczyć także warzywa. Nie bój się selera, nada napojowi lekki orzechowy posmak. Warzywa liściaste zmieniają kolor na zielony aż do brązowawego.

Idealna konsystencja

Smoothie jest gładkie, delikatne, bez kawałków. Bardzo soczyste składniki nie wymagają rozcieńczania, ale jeśli smoothie jest bardzo gęsty, to do rozcieńczenia można użyć czystej wody, soku lub herbaty. Interesujące są kombinacje z mlekiem migdałowym lub kokosowym albo z kawą.
Jeśli chcesz smoothie zagęścić, domieszaj do niego płatki lub jogurt.

Ostatni akcent

Smak doprawisz wanilią, cynamonem, miętą, papryczką chili, imbirem lub innymi pachnącymi przyprawami. Fantazja nie ma granic.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3