Wskazówki i porady Sekret udanego grillowania: Przygotuj przekąski i rozrywkę!

Grill to doskonała okazja do nieformalnych spotkań z przyjaciółmi. Niezależnie od tego, czy zapraszasz rodzinę, czy przyjaciół, cel jest taki sam: Sprawić, by goście z przyjemnością wspominali imprezę pełną smacznego jedzenia w miłej atmosferze i obfitującą w niezapomniane przeżycia. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, dzięki którym na pewno wszystko się uda.

Jaka będzie pogoda?

Planujesz grilla na podwórku, tarasie, w altance czy pod gołym niebem? Zanim roześlesz zaproszenia na BBQ, sprawdź prognozę pogody. Wprawdzie można grillować pod parasolem, a jedzenie serwować w salonie, ale kto by to robił?

Stół i nakrycia

Planując listę gości, policz krzesła, talerze i sztućce. Jedzenie na stojąco jest mało wygodne, podobnie jak mycie naczyń na bieżąco. Do siedzenia mogą posłużyć choćby koce i poduchy rozłożone na trawie. Ten gest docenią zwłaszcza mamy z małymi dziećmi. Naczyniami w ogóle się nie przejmuj. Bez skrępowania kup jednorazowe kubki, talerze i sztućce. W końcu chodzi o zabawę, a nie o sztywną atmosferę! Nie zapomnij o serwetkach, ewentualnie naczyniu z czystą wodą do mycia rąk.

Co do picia?

Zanim zaczniesz planować jedzenie, zastanów się nad napojami. Najlepsza będzie lemoniada. Orzeźwi i ugasi pragnienie. Przygotuj karafki lub butelki wody, dla lepszego efektu dodaj kawałki owoców, liście mięty i plasterki cytryny. Przyda się też niesłodzona woda mineralna.

Dla dzieci: Do lemoniady dodaj kropelkę barwnika spożywczego. Zobaczysz, jak szybko będzie znikać, a maluchom wcale nie będzie przeszkadzać, że nie jest słodka!

Grillowanie nie może się obyć bez piwa lub wina. Nie zapomnij o ich schłodzeniu. W utrzymaniu odpowiedniej temperatury pomoże Ci przenośna lodówka.

Co do jedzenia?

Przejrzyj listę gości i zastanów się, czy wśród zaproszonych są wegetarianie lub weganie. Pomyśl o nich, robiąc zakupy. Dowiedz się, jak grillować warzywa i owoce.

Zabawa

Dobra zabawa to nieodłączna cecha udanego spotkania przy grillu. Odpowiednio dobrana muzyka podkreśli atmosferę. Tworząc playlistę, weź pod uwagę wiek uczestników i unikaj skrajności. Ustawiając głośność, pomyśl o sąsiadach. Nie zawsze mają ochotę słuchać tego, co Ty.

Przygotuj zabawy na grilla. Urozmaicą imprezę i zapewnią mnóstwo śmiechu!

  • Skakanie w worku
  • Rzut ziemniakiem do celu lub w dal
  • Szukanie rozsypanych ziemniaków: uczestnicy zabawy z przepaską na oczach szukają rozsypanych ziemniaków na odpowiednio dużej przestrzeni. Wygrywa ten, kto znajdzie więcej ziemniaków w określonym czasie. Jeszcze większy ubaw zapewni ukrycie wśród ziemniaków jajka. Zrób to tak, żeby uczestnicy się o nim nie dowiedzieli. Możesz mieć pewność, że przy takiej prędkości zbierania na pewno nie zostanie całe!
  • Jeż. Znów zabawa z ziemniakami. Wygrywa ten, komu w określonym czasie uda się wbić najwięcej wykałaczek.
  • Dziecięcą fantazję może pobudzić zabawa „Zgadnij, co masz w ręce”. Dziecko z przepaską na oczach wyjmuje z worka różne przedmioty i zgaduje, co to takiego.
  • Fotobudka. Wystarczy zawiesić w dowolnym miejscu ramę od obrazu w taki sposób, żeby można było zrobić sobie zdjęcie. Gwarantowana niezapomniana i oryginalna pamiątka z grilla.
  • Sprawdzone zabawy to także: Freesbee, Twister i Activity.

Mała niespodzianka na zakończenie.

Na pożegnanie podaruj gościom drobny prezent. Może to być paczuszka z przysmakami z grilla, butelka z domowej roboty lemoniadą lub własna musztarda.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3