Dziecko Zdrowie dziecka Samo zdrowie, czyli kakao w diecie dziecka

Zalety tego napoju moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Dzisiaj skupimy się jednak na tym, dlaczego warto wprowadzić kakao do diety dziecka. Zacznijmy od dwóch ważnych kwestii.

Przeciwwskazania

Przede wszystkim upewnij się, że Twoje dziecko nie jest uczulone na kakao. Stanowi ono silny alergen, dlatego warto wcześniej zweryfikować tę kwestię. Specjaliści zalecają również wstrzymanie się z podawaniem tego pysznego napoju do momentu ukończenia przez pociechę pierwszego roku życia.

Kopalnia zdrowia

Dlaczego warto wprowadzić kakao do diety dziecka? Jest ono kopalnią składników mających pozytywny wpływ zarówno na młodsze, jak i dorosłe organizmy. Minerały, witaminy, flawonoidy, przeciwutleniacze … to początek listy dobrodziejstw. Tryptofan, potocznie zwany „hormonem szczęścia”, oraz kwas walerianowy pozwalają obniżyć poziom stresu. Gdy dodamy do tego teobrominę, która działa pobudzająco, otrzymujemy przepis na dobry początek dnia.

Wsparcie każdego dnia

To jeszcze nie koniec zalet aromatycznego napoju. Kakao potrafi doskonale stymulować mózg i poprawiać pamięć. Jest również stosowane w leczeniu astmy i kaszlu. Łagodzi także objawy biegunki. Musicie też przyznać, że trudno znaleźć tak przyjemny sposób dostarczania do organizmu magnezu.

Jeżeli Twoje dziecko nie powinno spożywać mleka, napój kakaowy możesz przygotować na bazie wody. Nie zapomnij dorzucić łyżeczki miodu!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3