Dziecko Maluch Rozwijające zabawy z piłką

Ćwiczymy liczenie z piłką

Pierwsza propozycja jest niezwykle prosta. Na potrzeby gry ustalcie linię startu i metę, na której czekać będzie nagroda. Rolą rodzica, wcielającego się w mistrza gry, jest podawanie liczb, które wskazują ile kroków ma wykonać podopieczny, zanim zatrzyma się i usiądzie na piłce. Jeżeli gracz zrobi zbyt dużą liczbę kroków, musi wrócić na linię startu.

Trening refleksu i zwinności

Wielu z Was pamięta zapewne z dzieciństwa grę „Kolanko”. Zabawa polega na rzucaniu do siebie piłki i umiejętnym jej łapaniu. Gdy któremuś z graczy nie uda się jej chwycić, musi uklęknąć na jedno kolanko. Kolejne niepowodzenie oznacza uklęknięcie na oba kolana, a następne - oparcie łokcia o podłogę itd. Pamiętajcie, że złapanie piłki kasuje ostatnią karę!
Dobra rada: jeżeli gracie w domu, lepiej uprzątnijcie wszystko co cenne z placu gry.

Zbijany, czyli doskonałe ćwiczenie refleksu i celności

Jeżeli zarówno mama oraz tata są chętni do zabawy, możecie zagrać w nieco zmienioną wersję popularnego zbijanego. Na środku placu gry ustalacie obszar, po którym poruszał będzie się uciekający przed piłką (na początek sugerujemy wybrać do tej roli tatę). Po dwóch przeciwległych stronach tego obszaru ustawiają się zbijający, którzy będą ze sobą współpracowali w celu zbicia uciekającego. Jeżeli ktoś ze zbijających trafi w uciekającego, następuje zamiana ról.

Tor i ćwiczenie sprawności fizycznej

Zanim na dobre zaczniecie zabawę, musicie przygotować kilka długich gałązek, z których ułożycie lewą i prawą granicę toru. Zadaniem dziecka będzie prowadzenie piłki przy nodze tak, aby nie opuściła toru. Rodzic może zabawę nieco utrudniać, podając hasło „Zwrot”, które zmusza dziecko do zmiany kierunku prowadzenia piłki.

Mała koszykówka

Na podłodze ustaw wiadro lub kosz, który będzie pełnił rolę celu dla Waszych rzutów. Każdy z zawodników dysponuje dziesięcioma rzutami, z których każdy trafiony wart jest jeden punkt. Po serii rzutów następuje komisyjne liczenie punktów oraz wręczenie każdemu zawodnikowi słodkiej nagrody.

Jeżeli szukasz ciekawych przekąsek służących jako nagrody podczas zabaw, rzuć okiem na nasze inspiracje.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3