Dziecko Szkoła Razem z dziećmi przygotuj podarunki dla całej rodziny

Wspólnie spędzony czas jest dla maluchów znacznie cenniejszy niż nawet najdroższe podarunki. Dzieci zapamiętają wspólny spacer, gotowanie, pieczenie i dekorowanie pierników, a w przyszłości będą wspominać wspólne czytanie książek i oglądanie bajek.

Jeśli nie wiesz, jaki prezent ucieszy dziadków lub drugiego rodzica, postaw na pewniaka i zrób coś ładnego razem z pociechami. Będzie to dla nich podwójna frajda: najpierw z własnoręcznie wykonanego prezentu, a potem widząc radość, jaką podarunek sprawił obdarowanej osobie.

Nie chcesz dzieciom odbierać wiary, że prezenty pod choinkę przynosi aniołek? Wystarczy powiedzieć, że dorosłym aniołek nie przynosi już prezentów.

Naszyjnik dla babci

Wybierz się do lasu na spacer i nazbieraj owoców dzikiej róży. Po pierwszych mrozach zawierają najwięcej witaminy C, a więc przy okazji podarujesz babci zdrowie. Pokaż dziecku, jak nawlekać owoce dzikiej róży na grubszą nitkę, aby przy okazji mogło rozwijać małą motorykę. Naszyjnik z owoców dzikiej róży powieś w suchym, zaciemnionym miejscu i zapakuj tuż przed Wigilią.

Dobra rada: ciekawy i trwały naszyjnik możesz wykonać z makaronu kolanka lub rurki. Po oprażeniu na sucho makaron nabierze różnych odcieni brązu.

Wesoła ośmiorniczka

Młodszym dzieciom trzeba będzie nieco pomóc w przygotowaniu obrazka 3D, ale starsze poradzą sobie same. Do wykonania ośmiorniczki będą potrzebne:

gruby papier lub karton

wełna

biała i czarna farbka

nożyczki

klej lub pistolet do kleju

dziurkacz

Z papieru lub kartonu wytnij kwadrat, pomaluj na niebiesko i domaluj fale. Następnie wytnij koło, u dołu zrób dziurki i przewlecz przez nie kawałki wełny splecione w warkocze. Domaluj oczy, buzię i przyklej ośmiorniczkę do podstawy.

Malowane ozdoby na choinkę

Słone ciasto do modelowania to wdzięczny materiał dla dzieci w każdym wieku. Dziecko robi samo praktycznie wszystko od początku do końca. Samo przygotowuje ciasto, modeluje i ozdabia. Na zakończenie pozwól mu samodzielnie zapakować gotowe ozdoby. Z takiego prezentu może być naprawdę dumne!

Do przygotowania słonego ciasta wystarczy szklanka mąki, szklanka soli i pół szklanki letniej wody. Do mąki z solą powoli wlewać letnią wodę i wyrabiać ciasto przypominające konsystencją plastelinę. Zawinąć ciasto w folię spożywczą i odłożyć na kwadrans. Następnie odcinać po kawałku, resztę zawijając w folię, żeby nie wyschło. Dzieci mogą wałkować ciasto, robić z niego figurki i wykrawać różne kształty. W grubszym cieście mogą zrobić odbitki dłoni albo powciskać do ciasta różne ozdoby... Słone ciasto to wspaniałe pole do popisu dla dziecięcej fantazji. Gotowe ozdoby susz w piekarniku rozgrzanym do temperatury 100°C przez trzy godziny, a na powietrzu przynajmniej dwa dni. Następnie wystarczy pokolorować, polakierować i ozdobić wszystkie wytwory.

Malowane kamyczki

Zrób sobie spacer wokół jeziora i przynieś do domu ładne płaskie kamienie. Po powrocie do domu umyj je, zostaw do wyschnięcia i pomaluj. Na zakończenie możesz utrwalić lakierem do włosów lub specjalnym lakierem do farb.

Obrazkowy album

Przygotowanie obrazkowego albumu będzie doskonałą okazją, aby dzieci, które lubią prace ręczne mogły zabłysnąć swoimi umiejętnościami. Do wykonania albumu będziesz potrzebować:

  • kilku arkuszy papieru w formacie A3
  • papier kolorowy
  • klej
  • farbki
  • nożyczki
  • dziurkacz
  • kawałek wełny

Arkusze papieru ułóż jeden na drugim, zegnij przez środek, zrób dziurkaczem dziurki u góry i u dołu. Przez dziurki przewlecz wełnę i zwiąż. W ten sposób album na wycinki, obrazki, miłe słowa i odciski dłoni jest gotowy!

Razem z dziećmi przygotuj podarunki dla całej rodzinyNie zapomnijcie nauczyć się razem świątecznych kolęd i pieśni!


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3