Dziecko Przedszkole Przygotuj pokój marzeń dla swojego dziecka

Bez względu na odpowiedź na powyższe pytania, na pewno jest to dla Was wciąż miejsce magiczne, z którym wiążecie masę dobrych wspomnień. Chcesz, aby Twój przedszkolak również pokochał swój pokój? Urządź mały remont, mając na uwadze kilka naszych wskazówek!

Rozsądne wykorzystanie przestrzeni

Nie zawsze dysponujemy takim metrażem, jakim byśmy chcieli. W przypadku pokoju dziecięcego warto pamiętać o przestrzeni do zabawy, aby dziecko nie czuło się przytłoczone źle dopasowanymi meblami.

Nowoczesne meble łączą kompaktowy rozmiar i funkcjonalność. Warto przejrzeć ofertę znanych marek, które posiadają w swoich katalogach kolekcje przeznaczone do mniejszych mieszkań i pokojów.

Czy powinno się zwracać szczególną uwagę na konkretne meble? Owszem. Nie zapomnijcie o szafie lub np. skrzyni, która pozwoli maluchowi utrzymywać ład w pokoju, a zabawki, różnej wielkości i na ogół liczne, łatwo będzie uporządkować. Kolejny punkt obowiązkowy to biurko i wygodne krzesło, aby pociecha miała swoje miejsce do nauki lub przenoszenia efektów wyobraźni na kartkę papieru.

W trosce o wzrok Twojego dziecka zadbaj również o odpowiednie oświetlenie. Przyda się ono zwłaszcza w jesienne i zimowe popołudnia, gdy stosunkowo wcześnie zaczyna brakować naturalnego światła zza okien.

Prawdziwy kącik malucha

Pozwól, aby własny kąt Twojego dziecka wyrażał jego zainteresowania. Dzięki temu będzie się w nim lepiej czuł i chętniej spędzał tam czas. Jak to zrobić? Puść wodze fantazji! Twój syn jest fanem motoryzacji? Dywan z narysowanymi ulicami nigdy się nie znudzi, a łóżko w kształcie samochodu będzie prawdziwym hitem. Twoja córka kocha zwierzęta? Przygotuj ozdoby na ściany, które przy okazji pozwolą jej rozwijać wiedzę o gatunkach lub np. rasach psów.

Pokój z pomysłem

Pamiętaj! Własny pokój Twojego dziecka jest przestrzenią, która może pomóc mu się rozwijać. Postaraj się zaplanować ją tak, by sprzyjała podejmowaniu konkretnych działań. Dziecko chętniej sięgnie po książki, jeżeli będzie miało do nich łatwy dostęp. Podobnie z zabawkami. To co pod ręką, wykorzystywane będzie częściej. Poza tym, kto oprze się pokusie malowania, gdy będzie miał przed sobą dobrze wyposażony kącik artysty?

Prawdziwie dziecięcy pokój

Zaproś swoje dziecko do procesu aranżowania pokoju. Będzie to dla niego doskonałą zabawą, która dodatkowo da mu poczucie własnego wkładu w ostateczny wygląd pomieszczenia. Poza tym to doskonała zabawa dla całego „zespołu projektowego”.

Pamiętaj, by nie forsować za wszelką cenę własnych pomysłów. W internecie możemy znaleźć wiele inspiracji, które są „dziecięcymi pokojami dla rodziców”, zamiast dla dzieci.

Pozostaje wziąć ołówki w dłoń i zabrać się do projektowania!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

Our price
Tesco Cukier biały 1 kg (kg = 2.49)
Tesco Cukier biały 1 kg
  249
Dodaj do listy zakupów Dodano do lista zakupów
Dodaj do listy zakupów
1 / 3