Zdrowy tryb zycia Relaks Prezenty pod choinkę last minute. Poradnik – co, gdzie i za ile!

Wszyscy wiemy, że kupowanie prezentów na ostatnią chwilę bywa stresujące i ryzykowne. Nie zawsze jednak zdążymy zmobilizować się wcześniej. Co wtedy? Najważniejsze, by zachować zimną krew! Zobacz, jak radzić sobie w tej awaryjnej sytuacji.

Po prezenty do marketu

Najbardziej pewnym rozwiązaniem będzie wybranie się do pobliskiego marketu. Nie musimy obawiać się, że zamówiony upominek nie dojedzie do nas na czas, plusem są też atrakcyjne ceny – bez problemu znajdziemy odpowiedni prezent za kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście złotych. Jeśli chodzi o prezent dla dziewczyny pod choinkę, niemal zawsze sprawdzą się kosmetyki. Warto wybrać elegancki zestaw, oczywiście dopasowany do gustu konkretnej osoby. Zapłacimy za niego zwykle kilkadziesiąt złotych – rozpiętość cenowa jest spora, więc możemy dopasować koszty do własnych możliwości finansowych. A jaki prezent dla chłopaka pod choinkę kupimy w markecie? Do wyboru mamy m.in. gadżety elektroniczne, dobry alkohol czy słodycze.

Kiermasze świąteczne

Przed świętami w wielu miejscach organizowane są świąteczne kiermasze. Tam bez problemu znajdziemy pomysł na prezent pod choinkę, a przy okazji skosztujemy aromatycznych pierników czy korzennego grzanego wina. Takie jarmarki często organizują duże markety (patrz wyżej). Kupimy na nich nie tylko zimowe przysmaki, ale też piękne, ręcznie robione bożonarodzeniowe ozdoby. To świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o prezent dla mamy pod choinkę.

Internet – czy warto ryzykować?

Jeśli za wszelką cenę chcesz uniknąć tłumów, możesz spróbować zakupów przez internet. Pamiętaj jednak, że przed świętami poczta oraz firmy kurierskie mają mnóstwo pracy i nieraz już okazywało się, że przesyłki nie dochodzą na czas. Skorzystaj więc ze sklepu, który np. gwarantuje dostawę na czas albo zwrot pieniędzy, a do tego cieszy się nieskazitelną opinią. Możesz też kupić przez internet voucher na wizytę w restauracji czy masaż – w tym przypadku nie musisz się martwić dostawą. Koszt vouchera zależy od wybranej atrakcji, zazwyczaj ceny zaczynają się od ok. 80 zł.

Zakupy w ostatnim momencie nie muszą okazać się porażką. Wciąż masz szansę, by kupić niedrogi i trafiony prezent – skorzystaj z naszych wskazówek!


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3