Zdrowy tryb zycia Relaks Prezenty na święta – jak nie zwariować przy ich wyborze?

Dwa dni do świąt, na mieście tłumy, a ty w panice biegasz od sklepu do sklepu? Stop! W tym roku będzie inaczej! Aby uniknąć nerwów i pośpiechu, a w konsekwencji – nietrafionych prezentów – zaplanuj wszystko już dzisiaj.

Zacznij wcześniej

Kupowałeś kiedyś prezent na święta w ostatniej chwili? Jeśli tak, to dobrze wiesz, że trudno w ten sposób dokonać dobrego wyboru. Aby uniknąć nerwów i nie psuć sobie nimi magicznej świątecznej atmosfery, w tym roku zacznij rozglądać się za upominkami na początku grudnia. Dobre markety już wtedy oferują swoim klientom atrakcyjne świąteczne promocje i dodatkowe usługi np. pakowanie prezentów.

Lista, czyli bezcenne wsparcie

Bez listy nawet nie zaczynaj świątecznych zakupów! Przed ich rozpoczęciem wypisz wszystkich członków rodziny i znajomych – zastanów się, jaki prezent by ich ucieszył. Dzięki temu nie obudzisz się dzień przed świętami bez podarunku dla teściowej.

Koło ratunkowe – prezenty uniwersalne

Czasami pomysł na prezent na święta dla konkretnej osoby po prostu nie przychodzi nam do głowy. Na szczęście jest kilka uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzają się zawsze! Płyta ze wzruszającymi świątecznymi przebojami, najnowszy tablet, zestawy prezentowe zapakowane w piękne kosze, książkowe bestsellery… Możliwości jest wiele, a dobre sklepy często podpowiadają nam, co kupić, tworząc specjalne świąteczne stoiska, gdzie bez problemu znajdziesz idealny pomysł na prezent na święta Bożego Narodzenia.

Zaplanuj wydatki

Polacy na świąteczne prezenty wydają nieraz krocie. A przecież nie chodzi o to, by teraz zaszaleć, a w styczniu martwić się pokaźną dziurą w domowym budżecie. Zwłaszcza że świetny prezent wcale nie musi być drogi. Robiąc listę podarunkową, przemyśl, ile mniej więcej planujesz wydać na poszczególne rzeczy i konsekwentnie trzymaj się tych ustaleń. Warto pamiętać, że wiele marketów przygotowuje na czas świąteczny specjalną promocyjną ofertę. Korzystając z niej, nie tylko oszczędzamy, ale też mamy okazję kupić wiele prezentów w jednym miejscu.

Kupowanie świątecznych prezentów nie musi wiązać się ze stresem i ogromnymi wydatkami. Wystarczy wszystko dobrze zaplanować i trzymać się własnych ustaleń.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3