Dziecko Noworodek Podróżowanie z niemowlęciem: 11 rzeczy, które powinieneś mieć zawsze pod ręką

Niemowlęta mogą podróżować z nami niemal wszędzie, wystarczy abyśmy właściwie o nie zadbali i zapewnili im wszystkie podstawowe potrzeby. Jeśli lubisz egzotyczne kraje, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś wybrał je na kierunek swojej podróży. Upewnij się tylko, że będziesz w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwo, higienę i komfort. Decyzję skonsultuj z pediatrą, który doradzi Ci odpowiednie szczepienia ochronne.

Dziecko w samolocie

Podróżowanie samolotem nie jest przeszkodą. Nie należy obawiać się długich lotów ani ciśnienia podczas startu i lądowania. Warto w tym czasie dać dziecku smoczek, który pomoże je wyrównać. Jeśli lot trwa dłużej niż dziesięć godzin, maluch może czuć się niekomfortowo, jednak w ramionach rodziców na pewno odzyska spokój. Upewnij się, że masz ze sobą wszystko, czego potrzebujesz – pieluchy, mleko, pokarm, wodę, ubranka na zmianę, zabawki i podręczną apteczkę. Obsługa samolotu będzie Ci poświęcać więcej uwagi, rodziny z dziećmi mają pierwszeństwo wejścia na pokład, a najmłodsi do 2 lat w większości latają za darmo.

Samochodem lepiej wieczorem

W samochodzie nasza pociecha musi mieć fotelik, który zostanie odpowiednio przypięty pasem bezpieczeństwa. Takie podróże bywają dla dzieci męczące, ale czasami nie sposób ich uniknąć. Aby zniwelować stres, zaplanuj wyjazd, który wymaga jak najmniej przejazdów. Jeśli to konieczne, najlepszy czas na podróż to późny wieczór lub wczesny ranek, ponieważ właśnie wtedy drogi są mniej zatłoczone i nie jest jeszcze bardzo gorąco. Nie zapomnij o przenośnej lodówce z napojami i jedzeniem, a także o ubraniach na zmianę.  Ulubione zabawki to konieczność. Większe dzieci mogą zainteresować krajobrazy za oknem. Podczas dłuższej podróży co trzy godziny rób przerwę, rozprostuj nogi i zaczerpnij świeżego powietrza.

Ostrożnie z klimatyzacją

Ważnym zagadnieniem są także upały, które prawdopodobnie przyjdą do nas w najbliższych tygodniach. Jeśli otworzysz okna, dziecko może się przeziębić z powodu przeciągu. Jeśli włączysz klimatyzację na maksimum, stanie się dokładnie to samo. Ta powinna być używana rozsądnie. Różnica między temperaturą na zewnątrz i w środku nie może przekraczać 5 stopni. Na okna załóż osłony, które będą chronić malucha przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym.

Lepsze nosidełko niż wózek

W podróży najlepiej sprawdzi się nosidełko lub chusta. Są wygodne, dzieci lubią być noszone i zaoszczędzisz sobie problemów z wózkiem. Nie mówiąc już o wolnych rękach – to dopiero komfort! A jeśli w miejscu, w które się wybierasz, jest odpowiednio duże łóżko, dziecko może spać z rodzicami. W ten sposób będzie więcej miejsca w bagażniku, ponieważ nie będzie trzeba zabierać ze sobą przenośnego łóżeczka.

Co należy mieć pod ręką?

Bez względu na to jakim środkiem transportu podróżujesz, ważne, by mieć pod ręką torbę z dobrze ułożonymi rzeczami, które zapewnią Ci komfort w trasie:

Źródła: Guía infantil.com, mipediatraonline.com

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3