Zdrowy tryb zycia Relaks Pobudź krążenie limfy! Postaw na bańki lub akupunkturę

Niesprawny układ limfatyczny wpływa na naszą odporność. Może nie tylko osłabić stan zdrowia, lecz również wywołać bóle stawów, spowodować zatrzymanie płynów w organizmie i gromadzenie się toksyn. Jak pobudzić krążenie limfy?

Drenaż limfatyczny

Najskuteczniejszym sposobem pobudzenia układu chłonnego jest tzw. drenaż limfatyczny. Manualny drenaż limfatyczny to skomplikowana technika ucisków skoncentrowana na skórze i warstwach podskórnych. Doświadczony masażysta wykonuje go powolnymi, delikatnymi kolistymi ruchami. Celem takiego masażu jest pobudzenie przepływu limfy. W porównaniu z przyrządowym drenażem limfatycznym, zabieg wykonywany manualnie jest lepiej ukierunkowany, bardziej subtelny i zindywidualizowany. Warto umówić się od razu na kilka sesji, a po masażu zapewnić sobie odpowiednią ilość płynów. Kto raz spróbuje, na pewno zechce to powtórzyć!

Stawianie baniek

Bańki to wyjątkowa technika masażu i terapia lecznicza, w której następuje intensywne przekrwienie danej partii ciała. Używa się w tym celu ogrzanych szklanych baniek, które działają na zasadzie próżni. Pod wpływem podciśnienia drobne naczynia krwionośne pękają, pojawiają się wylewy podskórne. Masaż ten działa oczyszczająco, poprawia ukrwienie tkanek i rozluźnia. Bańki pobudzają przepływ limfy i pomagają w walce z obrzękami, cellulitem, zatrzymaniem wody w organizmie, a w niektórych przypadkach w miejscowych bólach. Warto zadbać o odpowiednią ilość płynów, aby organizm łatwiej pozbył się toksyn.

Akupunktura

Przełam swoje opory i strach przed igłami, a Twoje ciało okaże wdzięczność. Akupunktura to technika medycyny alternatywnej, która wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Jej działanie polega na stymulacji określonych partii ciała poprzez wbijanie specjalnych cienkich igieł. Mowa o punktach, w których zakończenia nerwowe są połączone z organami wewnętrznymi i tkankami. Dzięki akupunkturze poczujesz lekkość, która jest warta każdych pieniędzy.

Kamienie lawowe

Masaż kamieniami lawowymi to sprawdzona metoda praktykowana już w starożytnych Chinach i Indiach. Jest to wszechstronna terapia rozluźniająca, która z pewnością postawi Cię na nogi, ponieważ opiera się na naprzemiennym stosowaniu chłodnych i gorących bodźców. Polega na masażu chłodnymi kamieniami marmurowymi oraz okrągłymi kamieniami bazaltowymi, które ogrzewa się do temperatury 70 stopni. Masaż taki przywraca równowagę, uwalnia negatywną energię, eliminuje bóle mięśniowe, poprawia krążenie krwi, wspomaga oczyszczanie i ma wyraźne działanie tonizujące. Dodatkowo stymuluje krążenie i układ limfatyczny, co sprzyja detoksykacji.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3