Dziecko Szkoła Pobaw się z dziećmi na zewnątrz! 6 zabaw na wiosenne dni

W ładną pogodę szkoda przesiadywać z dzieckiem w czterech ścianach. Szczególnie, jeśli pobliska okolica oferuje tyle wspaniałych możliwości.

Gra w klasy

Sprawdzona klasyka, którą wszyscy wspominamy z nostalgią, pozwala rozruszać głowę i mięśnie. Najlepsze jest to, że jedyne, czego potrzebujesz to kreda i chodnik, na którym narysujesz schemat z cyframi. Przy okazji można przećwiczyć z dzieckiem podstawy matematyki. Podczas skakania możecie liczyć razem.

Kiedy szkrab zapamięta podstawowe cyfry, możesz poszerzyć jego wiedzę i dodać kolejne.

Zabawa w chowanego w parku

Podczas tej zabawy nie ma siedzenia na ławce, trzeba się postarać, a dziecko na pewno doceni aktywność rodziców. Przy okazji spaceru po parku znajdź ładne miejsce, a tata i dziecko niech stworzą drużynę. Twoim zadaniem będzie ich znalezienie. Rodzic powinien zachęcić pociechę do wybrania odpowiedniej kryjówki - za drzewami, w krzakach czy zaroślach. Dziecko będzie miało jeszcze więcej frajdy, jeśli będzie mogło wołać rodzica, który „nie będzie mógł znaleźć” kryjówki.

Zwariowane malowanie

Zabawa wprost stworzona na podwórko. W domu ubrudziłyby się ściany, podłogi i wszystko wokół. Wystarczy zabrać ze sobą duży arkusz papieru, w odrobinie wody rozpuścić farby akwarelowe lub plakatowe. Pędzel zamoczyć w kolorowej wodzie i do woli rozpryskiwać ją nad papierem. Można także mieszać różne kolory i stworzyć niepowtarzalne dzieło.

Warto założyć takie ubrania, których nie będzie szkoda zniszczyć.

Wyzwanie hula-hoop

Daj szansę hula-hoop. Przy odpowiedniej technice może się kręcić wokół talii nawet kilka minut. Kup jedno kółko dla dziecka i jedno dla siebie - i podejmij wyzwanie. Ponieważ większość rodziców już dawno zapomniała, jak się to robi, nieźle się przy tym rozerwiesz. A może nawet dziecko nie da Ci wygrać, bo zwyczajnie Cię pokona. Zabawa z hula-hoop na podwórku ma jeszcze jedną zaletę - nie musisz się obawiać, że przy okazji można coś strącić i rozbić.

Malowanie kamieni

Znajdź kilka średniej wielkości kamieni. Najlepsze będą okrąglaki znad jeziora. Weź ze sobą farby plakatowe lub akwarelowe i puść wodze fantazji wykonując zdobienia. Mogą z nich powstać zwierzątka lub śmieszne buźki. Na koniec kamienie można ułożyć obok siebie i stworzyć kamienną wystawę.

Wysiew nasionek

Kup kilka opakowań nasion i posiej je razem z dzieckiem w ogrodzie lub w doniczce czy skrzynce na balkonie. Dbaj o podlewanie razem z maluchem. Dzieci lubią zabawę w ziemi, a radość płynąca z ogrodnictwa może się przerodzić w miłość do przyrody. Wytłumacz, jak z małego nasionka wyrasta roślina lub duże drzewo.


Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3