Wskazówki i porady Ozdoby choinkowe – co zawiesić na choince?

Któż z nas w dzieciństwie nie zachwycał się zabawnymi choinkowymi zabawkami, delikatnymi bombkami, długimi łańcuchami klejonymi z kolorowych pasków papieru? Warto wrócić do tych magicznych czasów i poświęcić parę chwil na kupienie wyjątkowych ozdób bądź… samodzielne ich przygotowanie.

Choinka pełna słodkości

Podkradanie cukierków z choinki dostarczało nam kiedyś tylu emocji! Dlaczego nie wrócić do tych beztroskich czasów? Wystarczy garść czekoladowych cukierków w błyszczących papierkach i ozdobna wstążka, by wyczarować drzewko. Do tego warto dodać własnoręcznie zrobione i ozdobione kolorowym lukrem pierniki. Święta to doskonały moment na to, by zapomnieć o diecie i bez wyrzutów sumienia znów poczuć się dzieckiem.

Magiczne światełka

Bez lampek choinkowych trudno stworzyć magiczną atmosferę. A może w tym roku spróbujesz nieco pobawić się światłem i zaskoczyć bliskich? Wystarczy przygotować własnej roboty lampiony lub kupić specjalne ażurowe osłonki na choinkowe lampki. Poczuj się jak w bajce i pozwól sobie na chwilę zapomnienia.

Zabawki, dla których czas się zatrzymał

Dawniej ozdoby choinkowe często robiło się własnoręcznie. Nasi dziadkowie spędzali długie zimowe wieczory, konstruując prawdziwe zabawkowe cudeńka. Ruszające rączkami i nogami pajace, królowie z wydmuszek, fruwające aniołki… Takie dekoracje potrafią przetrwać lata i wzruszać kolejne pokolenia. Jeśli nie wiesz, jak zrobić ozdobę świąteczną, wystarczy zajrzeć do internetu – sieć pełna jest wskazówek i opisów „krok po kroku”. To sposób nie tylko na oryginalne przystrojenie choinki, ale też na wspólne spędzenie czasu z rodziną.

Choinka prosto z lasu

Jeśli chcesz nadać swojej choince jak najbardziej naturalny wygląd, postaw na drewniane ozdoby choinkowe, zawieszone na wstążkach złocone orzechy, dekoracje z suszonej jarzębiny, suszonych pomarańczy i cytryn. Korzystanie z naturalnych materiałów to proste rozwiązanie, a efekt z pewnością nas zachwyci.

Aby poczuć się jak w bajce, wcale nie potrzebujemy dużej ilości pieniędzy. Wystarczy odrobina kreatywności, by zmienić swój dom w magiczne miejsce.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3