Wskazówki i porady Ozdoby choinkowe – co zawiesić na choince?

Któż z nas w dzieciństwie nie zachwycał się zabawnymi choinkowymi zabawkami, delikatnymi bombkami, długimi łańcuchami klejonymi z kolorowych pasków papieru? Warto wrócić do tych magicznych czasów i poświęcić parę chwil na kupienie wyjątkowych ozdób bądź… samodzielne ich przygotowanie.

Choinka pełna słodkości

Podkradanie cukierków z choinki dostarczało nam kiedyś tylu emocji! Dlaczego nie wrócić do tych beztroskich czasów? Wystarczy garść czekoladowych cukierków w błyszczących papierkach i ozdobna wstążka, by wyczarować drzewko. Do tego warto dodać własnoręcznie zrobione i ozdobione kolorowym lukrem pierniki. Święta to doskonały moment na to, by zapomnieć o diecie i bez wyrzutów sumienia znów poczuć się dzieckiem.

Magiczne światełka

Bez lampek choinkowych trudno stworzyć magiczną atmosferę. A może w tym roku spróbujesz nieco pobawić się światłem i zaskoczyć bliskich? Wystarczy przygotować własnej roboty lampiony lub kupić specjalne ażurowe osłonki na choinkowe lampki. Poczuj się jak w bajce i pozwól sobie na chwilę zapomnienia.

Zabawki, dla których czas się zatrzymał

Dawniej ozdoby choinkowe często robiło się własnoręcznie. Nasi dziadkowie spędzali długie zimowe wieczory, konstruując prawdziwe zabawkowe cudeńka. Ruszające rączkami i nogami pajace, królowie z wydmuszek, fruwające aniołki… Takie dekoracje potrafią przetrwać lata i wzruszać kolejne pokolenia. Jeśli nie wiesz, jak zrobić ozdobę świąteczną, wystarczy zajrzeć do internetu – sieć pełna jest wskazówek i opisów „krok po kroku”. To sposób nie tylko na oryginalne przystrojenie choinki, ale też na wspólne spędzenie czasu z rodziną.

Choinka prosto z lasu

Jeśli chcesz nadać swojej choince jak najbardziej naturalny wygląd, postaw na drewniane ozdoby choinkowe, zawieszone na wstążkach złocone orzechy, dekoracje z suszonej jarzębiny, suszonych pomarańczy i cytryn. Korzystanie z naturalnych materiałów to proste rozwiązanie, a efekt z pewnością nas zachwyci.

Aby poczuć się jak w bajce, wcale nie potrzebujemy dużej ilości pieniędzy. Wystarczy odrobina kreatywności, by zmienić swój dom w magiczne miejsce.

Published: 4 miesiące temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Artykuły

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.

Historie Pisane Smakiem, które pokochasz

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.