Dziecko Przedszkole Oryginalne zabawy dla dzieci: zorganizuj im niezapomniany dzień!

Szczegółowo zaplanowany Dzień Dziecka z dobrymi smakołykami może stać się jednym z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Zapomnij o imprezach z wyczerpanym klaunem, za którym po całym domu biega gromadka pełnych energii dzieciaków. Wyrzuć z pamięci imprezy, podczas których dzieci bez umiaru zajadają się słodyczami, ciastkami i popijają je słodkimi napojami.  Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, dzięki którym podbijesz serca dzieciaków.

W organizacji imprez dla dzieci dominuje obecnie nowy trend. Rodzice nie powinni już w kółko powtarzać tych samych schematów. Zamiast tego mogą sięgnąć po bardziej kreatywne pomysły i zabawy edukacyjne. W ten sposób dzieci przez kilka godzin będą mogły odkrywać niezbadane światy.

Intrygujące zaproszenie

Ważną częścią imprezy są stylowe zaproszenia. Można by się wprawdzie ograniczyć do gotowców dostępnych w sklepie, ale lepszym pomysłem jest zachęcenie dziecka do własnoręcznego przygotowania informacji dla przyjaciół. Dopisz tylko adres, godzinę i dane kontaktowe. Rodziców zaproszonych dzieci poproś o zawiadomienie, jeśli ich dziecko ma jakąś alergię pokarmową, aby odpowiednio dostosować menu.

Ile gości?

Jeśli masz skłonność do perfekcjonizmu, z pewnością nie zapomnisz o starannym doborze gości. Pamiętaj, że dzieci przede wszystkim powinny mieć frajdę, dlatego nie pozwól, aby dom lub ogród opanował cały tabun rozwrzeszczanych dzieciaków. Aby nad wszystkim zapanować, bo przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze, zaproś 8 - 10 osób. W ten sposób dzieci mogą się zmieniać podczas gier lub zabaw i na pewno nikt się nie będzie nudził.

Wspólnie przygotujcie przekąski

Bardzo ważnym elementem każdej udanej zabawy dla dzieci są przekąski. Jedzenie to uczta nie tylko dla podniebienia, lecz również dla oczu, dlatego zadbaj o odpowiednie przygotowanie stołu, a swoje dziecko poproś o pomoc w przygotowaniu menu.


Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz wypożyczyć maszynę do popcornu, waty cukrowej lub hot dogów, automat do lodów albo czekoladową fontannę, w której można zanurzać kawałki owoców. W ten sposób impreza dla dzieci będzie miała posmak retro. A zamiast słodzonych napojów przygotuj doskonałe orzeźwienie.

Dla małych artystów

Celem przewodnim całej imprezy jest zachęcenie szkrabów do przygotowania wspólnego wielkiego projektu, którego efekt zależy tylko od ich kreatywności. Mali artyści mogą popuścić wodze fantazji i spędzając wesołe popołudnie wypróbować nowe techniki, stać się malarzami albo rozwijać kreatywności. Przygotuj fartuszki, kolorowy papier, nożyczki, klej, kredki i inne pomoce. Taka zabawa wspomaga rozwój motoryki małej, a Tobie zostanie na pamiątkę niezwykłe dzieło stworzone przez dzieci.

Impreza ekologiczna 

W czasach, kiedy wprost nie możemy się opędzić od wiadomości o katastrofach ekologicznych i tonach plastiku zalegających w morzach, impreza w stylu ekologicznym może się okazać strzałem w dziesiątkę. Pokaż dzieciom, jak segregować plastikowe butelki, jak je pociąć, żeby do czegoś się przydały. Każde dziecko musi mieć własny zestaw narzędzi i powinno pozostawać pod czujnym okiem dorosłych.
Możesz też spróbować czegoś innego. Każde zaproszone dziecko otrzyma roślinkę, którą zaadoptuje, posadzi, nada jej imię, a na zakończenie zabierze do domu i zaopiekuje się nią.

Kongres szefów kuchni

Gotowanie jest modne, wykorzystaj to! Dzieci na pewno chętnie wcielą się w rolę słynnych szefów kuchni. Przygotuj fartuszki, niskie stołki i potrzebne składniki. Naucz je podstaw pracy w kuchni - od dokładnego sprzątania miejsca pracy, przez częste mycie rąk, rozpoznawanie składników aż po przygotowanie prostego posiłku, który następnie spałaszują. A oto garść naszych inspiracji:

Przysmak małego piłkarza

Ślimaczki kanapkowe

Kanapka tortilla

Racuchy

Koreczki pingwinki

Teatr lalkowy z przesłaniem

Między jedzeniem, piciem a zabawą przygotuj przedstawienie teatru lalkowego. „Aktorzy” mogą rozmawiać ze sobą na tematy bliskie dzieciom, takie jak lenistwo, łakomstwo czy pożyczanie sobie zabawek. Jedna lalka może być szczera, druga opiekuńcza, inna zaś za bardzo się starać. Chodzi o to, żeby dzieci same odkryły przesłanie, które niesie przedstawienie.

Ikony mody na wybiegu

Przebieranki dla małych gwiazd. Peruki, kapelusze, dodatki i oczywiście wybieg to dla dzieci wyjątkowa sposobność, by poczuć się kimś zupełnie innym. Dorośli mogą uczestniczyć w wydarzeniu w charakterze jurorów lub wszędobylskich fotografów. Pokaz mody możesz z powodzeniem przygotować w domu. Wystarczy rozłożyć czerwony dywan, zawiesić improwizowaną kurtynę z zasłon, włączyć dynamiczną muzykę i gotowe. Kreatywny pokaz mody docenią zwłaszcza małe modnisie. Można go wyczarować nawet przy ograniczonym budżecie. A gdy małe modelki poczują się zmęczone, zaproponuj im specjalny deser.


Źródła: Guía del niňo, El País

Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3