Dziecko Noworodek Odpowiedni olejek pomoże na płaty suchej skóry w dziecięcych włoskach

Zarówno gęsta czuprynka, jak i delikatne piórka potrzebują odpowiedniego traktowania, aby rosły zdrowe, mocne i piękne. Oto kilka rad, które Ci w tym pomogą.

Jak myć włosy u niemowlęcia?

Świeżo upieczone mamy często pytają, jak często myć dzieciom włoski. To ważne, ponieważ spocona lub brudna skóra może niekorzystnie wpływać na włosy, powodując, że staną się łamliwe. Najlepiej myć je delikatną myjką trzy razy w tygodniu.

Dziecko ma problematyczną skórę? Mamy kilka rad, jak ją pielęgnować.

Odpowiedni olejek pomoże na płaty suchej skóry w dziecięcych włoskach

Najlepiej stosować do mycia delikatny szampon do włosów i ciała Fred & Flo o naturalnym składzie, z wyciągiem z rumianku, szampon do skóry bardzo wrażliwej Fred & Flo, przeciwdziałający wysuszeniu lub specjalistyczny szampon do włosów dla dzieci Fred & Flo, który nie zawiera PEG, barwników i olejków mineralnych.

Posmaruj główkę olejkiem

Masaż skóry głowy olejkiem działa nawilżająco i zapobiega łuszczeniu się skóry. Nanieś niewielką ilość olejku na skórę głowy dziecka i masuj delikatnymi kolistymi ruchami. Możesz też użyć oliwki dla dzieci Fred & Flo na bazie olejków migdałowego i jojoba, z dodatkiem rumianku.

Dobra rada: Delikatny masaż skóry głowy pomoże dziecku zasnąć, dlatego warto go wykonywać po kąpieli lub przed snem.

Łuszczenie się skóry i wypadanie włosów

Nie stresuj się żółtymi lub białymi płatami skóry na główce dziecka. Po 8 -12 miesiącach zwykle samoistnie znikają. Twoim zadaniem jest zadbać, aby skóra była zawsze czysta. Łuszczącą się skórę można posmarować olejkiem i wyczesać delikatną szczotką odpowiednią do niemowlęcych włosków. Nie denerwuj się, gdy zauważysz, że dziecku wypadają włoski. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia to zupełnie naturalne, ponieważ po urodzeniu u malucha spada poziom hormonów, co może spowodować nawet całkowite wyłysienie.

Źródła: parents.com, babyweb.sk

Opublikowano: Ponad rok temu
Wydrukuj tę stronę
Podziel się artykułem

Nasze najlepsze oferty

1 / 3